Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.13 09:04

Iš Afganistano kalėjimo į laisvę paleisti 65 kaliniai

ELTA, BNS 2014.02.13 09:04

Iš Afganistano Bagramo sulaikymo centro, nepaisant griežtų JAV protestų, į laisvę paleisti 65 kaliniai, skelbia BBC.

Iš Afganistano Bagramo sulaikymo centro, nepaisant griežtų JAV protestų, į laisvę paleisti 65 kaliniai, skelbia BBC.

Vašingtonas tvirtina, kad toks sprendimas yra pavojingas, nes JAV turi įrodymų, kad sulaikytieji yra atsakingi už atakas prieš NATO ir Afganistano karius. Tačiau Kabulas tvirtina, kad tokių įrodymų nėra.

Afganistaniečiams perdavus JAV sulaikymo centro Bagramo oro pajėgų bazėje kontrolę, laisvę atgavo šimtai kalinių.

Tai reiškia naują smūgį JAV ir Afganistano santykiuose, informavo BBC korespondentas Kabule ir pridūrė, kad, amerikiečių manymu, kalinių išlaisvinimas pažeidžia Bagramo kalėjimo kontrolės perdavimo susitarimą.

Bagramo sulaikymo centras, kuriame kalinami daugiausia talibai ir kiti Vakarų karinių pajėgų sučiupti sukilėliai, taip pat atsidūrė dėmesio centre dėl įtarimų, jog jame sulaikytieji yra kankinami.

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį už tokį veiksmą griežtai sukritikavo Afganistaną, pareiškusios, jog tai „didelio apgailestavimo vertas“ sprendimas, kuris gali dar labiau paskatinti smurtą karo nualintoje šalyje.

„Afganistano vyriausybei tenka atsakomybė už šio sprendimo pasekmes, – pažymėjo JAV ambasada. – Mes raginame ją imtis visų įmanomų priemonių užtikrinti, kad paleisti asmenys neįvykdys naujų smurto ir teroro aktų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi