Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rusija: už gamtos gelbėjimą – 3 metai kalėjimo

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos aplinkosaugininkas, protestavęs prieš žalą gamtai, kuri buvo padaryta rengiantis žiemos olimpinėms žaidynėms Sočyje, trečiadienį trejiems metams buvo pasiųstas į pataisos koloniją, kai teismas atmetė jo apeliaciją.

Rusijos aplinkosaugininkas, protestavęs prieš žalą gamtai, kuri buvo padaryta rengiantis žiemos olimpinėms žaidynėms Sočyje, trečiadienį trejiems metams buvo pasiųstas į pataisos koloniją, kai teismas atmetė jo apeliaciją.

Pietinio Krasnodaro miesto teisėjas paliko galioti gruodį paskelbtą nuosprendį Jevgenijui Vitiškai, kuris yra regioninio žaliųjų judėjimo narys.

Teismas nusprendė, kad aplinkosaugininkas pažeidė anksčiau jam skirtos trejų metų lygtinės bausmės sąlygas ir turi keliauti į kalėjimą.

2012 metais J. Vitiška buvo pripažintas kaltu apgadinęs turtą, susijusį su Krasnodaro krašto gubernatoriumi.

40-metis geologas priklauso žaliųjų judėjimui „Ekologinė vachta Šiaurės Kaukaze“, kuris stebėjo Sočio olimpinių kompleksų statybos poveikį aplinkai ir viešino informaciją apie gamtai padarytą žalą.

„Sprendimas įkalintį J. Vitišką priimtas spaudžiant valdžiai. Dėl jo aktyvizmo siekiama jį izoliuoti nuo vietos ir tarptautinės bendruomenės“, – trečiadienį teisme sakė aplinkosaugininko advokatas Aleksandras Popkovas.

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ antradienį kreipėsi į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentą Thomą Bachą, ragindama atkreipti dėmesį į „aplinkosaugininkų persekiojimą“.

2012 metų birželį J. Vitiškai ir kitam žymiam vietos aplinkosaugos aktyvistui Surenui Gazarianui buvo skirtos trejų metų lygtinės bausmės už tai, kad apgadino tvorą miške. Jų padaryta žala įvertinta 4 tūkst. JAV dolerių (apie 10 tūkst. litų). Teismas aktyvistų veiksmus įvertino kaip chuliganizmą.

Žaliųjų judėjimas teigia, kad tvora buvo neteisėtai pastatyta valstybiniame miške aplink rezidenciją, priklausančią Krasnodaro krašto gubernatoriui Aleksandrui Tkačiovui.

2012-ųjų pabaigoje S. Gazarianas pabėgo iš Rusijos ir šiuo metu gyvena Estijoje. Tuo metu J. Vitiška turi laikytis griežtų lygtinio laisvės atėmimo bausmės sąlygų, o pareigūnai, atsakingi už lygtinių bausmių kontrolę, nuolat stebi jo judėjimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.