Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Siautėjantis Danijos jaunimas kelia problemų Prahos policijai

Besilinksminantys studentai ir net vyresnių klasių moksleiviai iš Danijos vėl virto nemaža problema Prahos policijai. Ši pasitelkė kolegas ir iš Danijos, kad suvaldytų padėtį.

Besilinksminantys studentai ir net vyresnių klasių moksleiviai iš Danijos vėl virto nemaža problema Prahos policijai. Ši pasitelkė kolegas ir iš Danijos, kad suvaldytų padėtį.
 
Mažos kainos ir geras aptarnavimas kasmet per studentų ir moksleivių atostogas pritraukia į Prahą tūkstančius jaunuolių iš Danijos ir neretai tai baigiasi rimtomis problemomis su čekų teisėsauga.

Vien šiemet po girto siautėjimo apie 30 jaunų danų jau atsidūrė Prahos ligoninėse. Prahos policija, kuri susidūrė su šia problema prieš kelerius metus, o ypač skaudžiai tai patyrė pernai dabar nuolat kviečiasi į pagalbą kolegas iš Danijos.

„Aišku, pagrindinis mūsų tikslas inspektuojant aludes ir restoranus yra patikrinti, kad  nepilnamečiams nebūtų parduodami svaigalai“, – sakė Prahos policijos atstovas Tomas Hulunas.

Danų policininkai, kartu su čekų pareigūnais tikrina Prahos aludes ir restoranus ir padeda nustatyti tikrąjį jaunųjų danų turistų amžių.

„Kadangi turimi omenyje turistai iš Danijos, yra parengta procedūra, kaip mums užregistruoti netinkamą jų elgesį ir perduoti juos kelionių organizatoriams, kurie už juos atsako“, – kalbėjo T. Hulunas.

Praeitais metais per žiemos atostogas Prahą aplankė apie 10 tūkstančių jaunų danų ir apie 5 tūkstančiai švedų, bet šįmet Skandinavijos šalių vyriausybės jau iš anksto ėmėsi prevencinių priemonių aiškindamos jaunimui, jų tėvams ir kelionių į Prahą organizatoriams kokių rezultatų galima tikėtis iš kombinacijos, kurios pagrindinės sudedamosios dalys yra pigus alkoholis ir per menka suaugusiųjų priežiūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi