Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.11 23:29

Po dvejų metų vėl atnaujinamos derybos dėl Kipro suvienijimo

BNS 2014.02.11 23:29

Graikiškojo Kipro lyderis Nikas Anastasiadis ir turkiškojo Kipro vadovas Dervisas Eroglu susitiko antradienį ratifikuoti bendros deklaracijos, kuri po dvejų metų pertraukos leistų atnaujinti įstrigusias taikos derybas.

Graikiškojo Kipro lyderis Nikas Anastasiadis ir turkiškojo Kipro vadovas Dervisas Eroglu susitiko antradienį ratifikuoti bendros deklaracijos, kuri po dvejų metų pertraukos leistų atnaujinti įstrigusias taikos derybas.

Šis susitikimas prasidėjo nebeveikiančiame Nikosijos tarptautiniame oro uoste, kuris stovi Jungtinių Tautų (JT) kontroliuojamoje buferinėje zonoje, ir turėtų trukti apie valandą, sakė pareigūnai.

Jungtinėms Tautoms atstovauja JT misijos vadovė Lisa Buttenheim, kuri šios sesijos pabaigoje turėtų perskaityti bendrą deklaraciją, nurodė pareigūnai.

Tikimasi, kad abu lyderiai taip pat tars kelis žodžius. Jie gali paskelbti ir apie naujas priemones pasitikėjimui padidinti.

N. Anastasiadį lydi jo vyriausiasis derybininkas Andrėjas Mavrojanis ir keli kiti padėjėjai.

Pirmąkart per daugelį metų tiesioginėms deryboms dėl taikos sutarties vadovaus ne Kipro prezidentas, o vyriausiasis derybininkas A. Mavrojanis.

D. Eroglu taip pat lydės keli aukšto rango padėjėjai bei vertėjas.

Graikiškojo Kipro vyriausybės atstovas Christas Stilianidis sakė, kad susitikimas antradienį veikiau bus procedūrinis, o artimiausiomis dienomis vyriausieji derybininkai aplankys Atėnus ir Ankarą, skatindami plėtoti taikos procesą.

Santykių dinamiką šiame regione pakeitė salos priekrantėje slypintys nepaliesti naftos ir dujų ištekliai, taip pat didžiulis gamtinių dujų telkinys, atrastas vandenyse šalia kaimyninio Izraelio.

Daugelis tikisi, kad šie veiksniai gali padėti nuo dabartinių dygių santykių pereiti prie susitaikymo ir pasitikėjimo, kuris leistų pasirašyti nuolat nutoldavusią taikos sutartį.

Kipras yra padalytas nuo 1974 metų, kai įsiveržusios Turkijos pajėgos okupavo salos šiaurinį trečdalį, atsakydamos į Atėnų organizuotą perversmą, kurio tikslas buvo salos prijungimas prie Graikijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi