Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.10 18:49

A. Merkel įžvelgia „rimtų problemų“ po Šveicarijos referendumo

BNS 2014.02.10 18:49

Vokietijos kanclerė Angela Merkel numato „rimtų problemų“, Šveicarijos rinkėjams pasisakius už imigracijos iš Europos Sąjungos apribojimą, pirmadienį pareiškė jos atstovas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel numato „rimtų problemų“, Šveicarijos rinkėjams pasisakius už imigracijos iš Europos Sąjungos apribojimą, pirmadienį pareiškė jos atstovas.

„Vyriausybė atsižvelgia į šio referendumo rezultatus ir jį gerbia“, – sakė Steffenas Seibertas žurnalistams, paprašytas atsakyti į klausimą apie referendumą, kurį inicijavo šveicarų dešinieji populistai.

„Tačiau neabejotina yra tai, kad, mūsų nuomone, tokie rezultatai kelia rimtų problemų“, – pridūrė jis.

A. Merkel vyriausybės finansų ministras Wolfgangas Schaeuble netrukus po rezultatų paskelbimo pareiškė, kad tai sukels „daugybę problemų Šveicarijai daugelyje sričių“.

Vokietija yra viena didžiausių Šveicarijos prekybos partnerių ir didžiausia ekonomika 28-erių narių Europos Sąjungoje, su kuria jai nepriklausanti Šveicarija yra sudariusi daugybę sutarčių, taip pat ir dėl ekonominių ryšių.

A. Merkel ne kartą yra sakiusi, kad laisvas žmonių judėjimas yra „vertingas turtas“ Vokietijai, sakė S. Seibertas.

Jis pridūrė, kad dabar Šveicarija turi kreiptis į Briuselį ir išaiškinti, kokių toliau veiksmų ji ketina imtis po šio referendumo, kuriame imigracijos apribojimui pritarė 50,3 procentų rinkėjų.

„Mūsų interesas turi būti – išsaugoti kuo artimesnius ES ir Šveicarijos santykius, kad abi šalys, abi partnerės, galėtų išlikti kuo konkurencingesnės, kuo konkurencingesnės pasaulyje“, – sakė S. Seibertas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi