Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.10 23:08

Tęsiamos nerezultatyvios Sirijos valdžios ir sukilėlių derybos

Ženevoje prasideda antroji derybų konferencijos tarp Sirijos vyriausybės ir sukilėlių dalis. Pirmoji dalis neatnešė beveik jokių rezultatų.

Ženevoje prasideda antroji derybų konferencijos tarp Sirijos vyriausybės ir sukilėlių dalis. Pirmoji dalis neatnešė beveik jokių rezultatų.

Jungtinių Tautų diplomatai bent jau įtikino kariaujančias puses dėl paliaubų koridoriaus civiliams vyriausybės apsiaustoje sukilėlių tvirtovėje Homso mieste. Pasitraukti pavyko šimtams. Būtent Homse daugiau nei prieš dvejus metus ir prasidėjo vieni pirmųjų susirėmimų tarp valdžios ir sukilėlių.

„Vakar, būdami senamiestyje dešimt valandų, matėme, kaip paliaubos buvo nuolat pertraukiamos. Šiandien toliau evakuojame civilius“, – sakė Jungtinių Tautų pagalbos koordinatorius Yacoubas el Hillo.

Tarptautinė bendruomenė deklaruoja realią viltį sutarti nebent dėl plačiau prieinamos humanitarinės pagalbos. Prancūzija rengia Jungtinių Tautų rezoliuciją, kuri numatytų pagalbos koridorius ir kituose apsiaustuose miestuose.

Žmogaus teisių organizacijos įtaria, kad susirėmimai tarp valdžios ir sukilėlių nuo konferencijos Ženevoje pradžios sausį tik padažnėjo.

Per pirmą konferencijos dalį delegacijos aršiai apsižodžiavo. Valdžia reikalauja opozicijos pripažinti, kad neramumus šalyje pirmiausia kelia teroristai. Opozicija sako, kad reikia kurti perinamąją vyriausybę, kurioje neliktų vietos prezidentui Basharui al Assadui.

B. al Assadas trauktis neketina. Taikos konferenciją apžvalgininkai skeptiškai vertina dar ir dėl to, kad opozicijai atstovaujanti Nacionalinė Sirijos koalicija beveik nekontroliuoja besikaunančių sukilėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi