Pasaulyje

2014.02.10 10:39

Turkijos lėktuvą mėginusiam užgrobti ukrainiečiui pateikti kaltinimai

BNS2014.02.10 10:39

Stambulo teismas sekmadienį pateikė kaltinimus Ukrainos piliečiui, nesėkmingai mėginusiam priversti vienos turkų oro bendrovės lainerį nutūpti Rusijos mieste Sočyje, kur vyko žiemos olimpiados atidarymo ceremonija.

Stambulo teismas sekmadienį pateikė kaltinimus Ukrainos piliečiui, nesėkmingai mėginusiam priversti vienos turkų oro bendrovės lainerį nutūpti Rusijos mieste Sočyje, kur vyko žiemos olimpiados atidarymo ceremonija.

Naujienų agentūra „Dogan“ nurodė, kad tam vyrui 45 metų vyrui, kurį Turkijos žiniasklaida įvardijo kaip Artiomą Kozlovą, skirtas ikiteisminis areštas, tačiau nepateikė daugiau detalių apie kaltinimus.

Už lėktuvo užgrobimą Turkijoje gali būti skirtas iki 20 metų įkalinimas.

Kovos su terorizmu policijos padalinio tyrėjai apklausė įtariamąjį, kuris buvo suimtas penktadienį, kai du Turkijos naikintuvai F-16 privertė lėktuvą nusileisti Sabihos Gokcen oro uoste Stambule.

Kaip pranešama, tas vyras plūdo Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių ir Rusijos vadovą Vladimirą Putiną, kaltindamas juos „susitepus rankas krauju“.

Ukrainietis pareikalavo, kad į Stambulą skridęs laineris „Boeing 737“ pasuktų į Sočį, kur V. Janukovyčius buvo atvykęs dalyvauti derybose su V. Putinu olimpiados atidarymo ceremonijos kuluaruose.

Vyras, kuris, pasak vieno Kijevo pareigūno, buvo labai girtas, grasino daiktu, kurį jis vadino sprogdikliu, mėgindamas patekti į lakūnų kabiną. Vėliau paaiškėjo, kad užpuolikas neturėjo ginklų ar sprogmenų.

Bendrovės „Pegasus Airlines“ lėktuve, išskridusiame iš Ukrainos rytinio Charkovo miesto, buvo 110 žmonių.

Įgulos nariai surišo vyrą virve, kai sugebėjo jį įtikinti, kad lėktuvas skrenda į Sočį.

Ukraina pradėjo atskirą tyrimą dėl numanomo mėginimo įvykdyti teroro aktą.

Kijevą jau ilgiau nei du mėnesius krečia dideli protestai, per kuriuos kartais prasiverždavo smurtas. Tie neramumai prasidėjo, kai V. Janukovyčius atsisakė pasirašyti svarbią sutartį dėl politinės ir prekybos partnerystės su Europos Sąjunga (ES), nusprendęs grįžti prie glaudesnių ryšių su Maskva.

Ukrainos saugumo valdybos (SBU) tiriamojo departamento viršininkas Maksimas Lenko sakė, kad tas vyras taip pat reikalavo paleisti Ukrainos režimo laikomus „įkaitus“.

Jis veikiausiai turėjo omenyje dešimtis protestuotojų, suimtų milicijos.

Turkijos susisiekimo ministras Lutfi Elvanas  šeštadienį atmetė prielaidą, kad tas užpuolikas priklauso kokiam nors platesniam teroro tinklui. „Tai nebuvo labai rimta, – sakė jis. – Tai buvo vieno asmens žingsnis.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.