Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Bosnijoje – pyktis dėl varganos ekonomikos

Bosnijoje žmonės gatvėse lieja pyktį dėl šios Balkanų šalies varganos ekonomikos būklės. Nuo trečiadienio, kai įsiplieskė smurtas, sužeista keli šimtai žmonių.

Bosnijoje žmonės gatvėse lieja pyktį dėl šios Balkanų šalies varganos ekonomikos būklės. Nuo trečiadienio, kai įsiplieskė smurtas, sužeista keli šimtai žmonių.

Sarajeve tenka gesinti vyriausybės pastatą, kurį padegė protestuotojai. Liepsnojo ir prezidentūra, supleškėjo aplink stovėję automobiliai. Šalyje kilo tikras pykčio cunamis, žmones apėmusi neviltis, kas penktas gyvena žemiau skurdo ribos, nedarbas peršoko 40 procentų.

Policija ašarinėmis dujomis ir kulkomis vaikė demonstrantus, nukentėjo apie tris šimtus žmonių.

„Tikiuosi, mūsų politikams pakaks padorumo, jie atsistatydins, nes jeigu ir toliau kovos su žmonėmis, neteks visko“, – teigia bedarbis Sarajevo gyventojas Semiras Sinanovičius.

Protestai kilo pirmiausia Tuzloje, kuri kažkada buvo Bosnijos pramonės centras, bet po laukinio privatizavimo daug bendrovių žlugo, darbuotojai atsidūrė gatvėje. Vėliau persimetė į kitus miestus, žmonės įnirtę ir dėl vešinčios korupcijos, ir dėl politikų rietenų.  Šalies struktūra sudėtinga, valdžią dalijasi serbų, kroatų ir musulmonų bendruomenės, dėl etninių ginčų šalis nuolat išgyvena politinę aklavietę. Tuo metu Europos Sąjunga perspėjo, kad nutrauks pagalbą, nes pažangos prošvaisčių nemato.

Tokių vaizdų Bosnijoje nebūta 20 metų, nuo kruvino Balkanų karo, ir pabaigos nematyti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi