Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.08 17:20

Ispanijos princesė „išsisukinėjo“ per teismo posėdį dėl įtariamo sukčiavimo

BNS 2014.02.08 17:20

Ispanijos princesė Cristina stengėsi šeštadienį atsiriboti nuo precedento neturinčių kaltinimų dėl įtariamo sukčiavimo, sakydama teisėjui, jog tiesiog pasitikėjo savo vyru, nurodė vienas iš posėdyje dalyvavusių teisininkų.

Ispanijos princesė Cristina stengėsi šeštadienį atsiriboti nuo precedento neturinčių kaltinimų dėl įtariamo sukčiavimo, sakydama teisėjui, jog tiesiog pasitikėjo savo vyru, nurodė vienas iš posėdyje dalyvavusių teisininkų.

Ispanijos karaliaus Juano Carloso jaunesnioji dukra „išsisukinėjo“, duodama parodymus kaip įtariamoji La Palmos teisme, sakė advokatas Manuelis Delgado, atstovaujantis civilinį ieškinį pateikusiai kairiosios pakraipos asociacijai „Frente Civico“.

Šviesiaplaukė 48 metų Cristina, kuri yra pirmoji iš tiesioginių Ispanijos karališkosios šeimos narių, dalyvavusi tokiame posėdyje, sakė „labai pasitikinti savo vyru“, M. Delgado nurodė žurnalistams per pertrauką.

Cristina, ilgą laiką laikyta neliečiama karališkosios šeimos nare, atsidūrė šio skandalo centre ir yra kaltinama prisidėjusi prie neskaidrios verslo veiklos, susijusios su jos vyru – buvusiu Ispanijos rankinio olimpinės rinktinės nariu Inaki Urdangarinu, kuris taip pat yra įtariamas.

„95 proc. jos atsakymų buvo išsisukinėjimas. Ji rami, atsipalaidavusi ir gerai pasiruošusi“, – sakė advokatas

„Teisėjas užduoda labai griežtus klausimus, – pridūrė jis. – Ji naudojasi savo teise nepateikinėti atsakymų, kurie ją kompromituotų. Ji nenukrypsta nuo scenarijaus, kurio mes tikėjomės: ji to nežino, ji neprivalo atsakyti – ir viskas.“

Princesė įtariama mokesčių vengimu ir gal būt neteisėtai pasisavintų pinigų plovimu. Šie kaltinimai sukėlė didelę krizę Ispanijos monarchijoje.

Anksčiau, vilkinti baltus marškinius ir juodą švarkelį, Cristina išlipusi iš tamsios spalvos automobilio įžengė į teismo rūmus La Palmoje, linktelėdama prie durų susispietusioms televizijos komandoms, fotografams ir žurnalistams.

Praėjus kelioms minutėms po Cristinos atvykimo, tiriantysis teisėjas Jose Castro pradėjo ją klausinėti teismo salėje, kurioje kabo princesės tėvo – 76 metų Juano Carloso – portretas.

Nei Cristinai, nei jos vyrui, nepateikti jokie oficialūs kaltinimai. Jie abu neigia kuo nors nusikaltę.

Teisėjas J. Castro ilgiau nei dvejus metus tyrė įtarimus, kad I. Urdangarinas ir vienas buvęs jo verslo partneris pasisavino 6 mln. eurų (20,7 mln. litų) valstybės lėšų per vieną labdaros fondą.

Cristina buvo to fondo valdybos narė ir kartu su vyru valdė kitą bendrovę – „Aizoon“ – kuri, kaip įtaria tyrėjai, buvo naudojama pasisavintiems pinigams plauti.

Prokurorai teigė neįžvelgę Cristinos nusikaltimo sudėties, tačiau teisėjas sutiko svarstyti ieškinius, iškeltus spaudžiančių organizacijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi