Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

D. Cameronas ragina škotus balsuoti prieš nepriklausomybę

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas kreipėsi į tautą, ragindamas įtikinti Jungtinės Karalystės sudėtyje esančią Škotiją referendume dėl nepriklausomybės rudenį balsuoti prieš pasitraukimą.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas kreipėsi į tautą, ragindamas įtikinti Jungtinės Karalystės sudėtyje esančią Škotiją referendume dėl nepriklausomybės rudenį balsuoti prieš pasitraukimą.

„Turime septynis mėnesius išsaugoti šią unikalią šalį“, – kalbą pradeda D. Cameronas. Škotijos parlamentas referendumą suplanavo rugsėjo aštuonioliktąją, kai šalis minės 700 Bannockburn mūšio metines, kuriame škotai sumušė anglus. Referendume balsuos tik maždaug keturi milijonai Škotijos gyventojų, bet D.  Cameronas kreipėsi ir į Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos žmones, prašydamas įtikinti bičiulius iš Škotijos balsuoti prieš nepriklausomybę.

„Imkite telefoną, susitikite, rašykite elektroninį laišką, siųskite žinutę, kalbėkite, žinia turi nuskambėti nuo Mančesterio iki Madervelio; nuo Pembrukšyro iki Perto; nuo Belfasto iki Budės, nuo mūsų – Škotijos gyventojams. Tegul žinia bus aiški: norime, kad jūs pasiliktumėte“, – sako Didžiosios Britanijos premjeras.

Kalbą D. Cameronas sakė Londono Olimpinių žaidynių komplekse – tai simbolis prieš Sočio žaidynes, kad Didžioji Britanija turi išlikti vieninga komanda. Nepriklausomybės siekia Škotijos nacionalinė partija, kuri tik per pastarąjį dešimtmetį įsitvirtino savivaldos institucijose. Partiją vedantis Aleksas Salmondas, kuris eina ir pirmojo Škotijos ministro pareigas, priekaištauja D. Cameronui, kodėl šis nepriima televizijos debatų iššūkio. D. Camerono komanda atrėžia, kad debatai – Škotijos gyventojų reikalas ir primena: jei Škotija skelbs nepriklausomybę, laukia daug klaustukų dėl valstybės skolos dalies, svaro sterlingo, NATO ir Europos Sąjungos.

„Mūsų duomenimis, nebus taip lengva, kaip Škotijos vyriausybė sako. Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso patikino, kad kiekvienas regionas, atsiskiriantis nuo šalies narės, turės iš naujo siekti narystės“, – teigia Didžiosios Britanijos užsienio politikos sekretorius Williamas Hague`as.

Prieš septyniolika metų Škotija referendumu išsikovojo plačią savivaldą, jos parlamentas tvarkosi švietimo, sveikatos, aplinkosaugos ir teisingumo politikoje, tačiau britai vis dar sprendžia užsienio politikos ir gynybos klausimus. Pagal naujausią visuomenės apklausą, už nepriklausomybę balsuotų trisdešimt keturi procentai, tai daugiau nei anksčiau, bet „ne“ vis dar pasiryžę sakyti 52 procentai Škotijos gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi