Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.07 10:56

B. Obama: atletų gėjų įtraukimas į delegaciją rodo nepakantumą diskriminacijai

BNS 2014.02.07 10:56

Prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį pareiškė, kad įtraukė į JAV olimpinę delegaciją savo homoseksualumo neslepiančius atletus, kad parodytų, jog Jungtinės Valstijos nepakęs diskriminacijos sporte ar kurioje nors kitoje srityje.

Prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį pareiškė, kad įtraukė į JAV olimpinę delegaciją savo homoseksualumo neslepiančius atletus, kad parodytų, jog Jungtinės Valstijos nepakęs diskriminacijos sporte ar kurioje nors kitoje srityje.

Tai B. Obama pareiškė interviu televizijai NBC Sočio olimpiados atidarymo išvakarėse.

Kiek anksčiau ketvirtadienį aukštas Rusijos vyriausybės pareigūnas įspėjo atletus ir žiūrovus olimpinių žaidynių metu nepropaguoti gėjų teisių, nes tai draudžia pernai priimtas prieštaringai vertinamas įstatymas, nukreiptas prieš homoseksualistus.

JAV prezidentas į olimpinę delegaciją, dalyvausiančią žaidynių atidarymo ceremonijoje, įtraukė kelis homoseksualumo neslepiančius sportininkus ir pabrėžtinai nedelegavo į olimpiadą nė vieno vyriausybės lygio pareigūno ar savo šeimos nario.

„Be abejo, mes norėjome labai aiškiai parodyti, kad netoleruojame jokios diskriminacijos, įskaitant diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos“, – sakė B. Obama interviu televizijai NBC, kuri yra Sočio žaidynių transliuotoja.

„Vienas nuostabių dalykų, susijusių su olimpiada, yra tai, kad apie tave sprendžia pagal tavo nuopelnus, pagal tai, koks geras esi, o ne pagal tai, iš kur atvykai, kaip atrodai, ką myli. Tai, manau, atitinka olimpiados dvasią“, – pabrėžė prezidentas.

B. Obama į Amerikos olimpinę delegaciją, dalyvausiančią penktadienį vyksiančioje žaidynių atidarymo ceremonijoje, įtraukė homoseksualius dailiojo čiuožimo atstovą Brianą Boitano ir ledo ritulininkę Caitlin Cahow.

Ceremonijoje turėjo dalyvauti ir legendinė amerikiečių tenisininkė, garsi gėjų teisių aktyvistė Billie Jean King, tačiau pasitraukė iš delegacijos dėl motinos ligos.

Ketvirtadienį Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Kozakas įspėjo atletus ir žiūrovus neužsiimti „homoseksualizmo propaganda“ olimpinių žaidynių metu, nes tai draudžia Olimpinė chartija ir pernai Rusijos priimtas įstatymas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi