Pasaulyje

2015.09.08 13:45

A. Merkel įvertino V. Nuland keiksmažodį apie ES

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel nuomone, „visiškai nepriimtina“, kad JAV aukšto rango diplomatė Victoria Nuland pavartojo keiksmažodį, kalbėdama apie Europos Sąjungos veiksmus sprendžiant politinę krizę Ukrainoje, penktadienį pareiškė jos atstovė spaudai.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel nuomone, „visiškai nepriimtina“, kad JAV aukšto rango diplomatė Victoria Nuland pavartojo keiksmažodį, kalbėdama apie Europos Sąjungos veiksmus sprendžiant politinę krizę Ukrainoje, penktadienį pareiškė jos atstovė spaudai.

„Kanclerė šį pareiškimą laiko absoliučiai nepriimtinu ir nori dar kartą pabrėžti, kad ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton atlieka didžiulį darbą“, – sakė A. Merkel atstovė.

„Europos Sąjunga tęs intensyvias pastangas nuraminti situaciją Ukrainoje“, – pridūrė ji.

Vašingtono aukščiausio rango diplomatė Europos reikalams V. Nuland ketvirtadienį atsiprašė dėl savo pasisakymų.

A. Merkel atstovė spaudai Christiane Wirtz per spaudos konferenciją Berlyne paklausta, ar buvo gautas JAV atsiprašymas, sakė, kad „buvo susisiekta su kanclerės biuru“, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai užsiminė apie įtarimą, kad diplomatės pokalbį nutekino Rusija, įgeldamas Jungtinėms Valstijoms dėl jų vykdomo didžiulio masto šnipinėjimo, įskaitant numanomą kanclerės A. Merkel telefoninių pokalbių pasiklausymą.

„Tai rodo, kad telefoninių pokalbių pasiklausymas yra kvailas dalykas“, – sakė jis.

V. Nuland kaltę verčia Rusijos politiniams metodams

Į Kijevą dviejų dienų vizito vėl atvyko Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriaus Johno Kerry pavaduotoja V. Nuland.

Ji susitiko su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi ir opozicijos lyderiais. Bet V. Nuland derybas su Ukrainos politikais aptemdė Rusijos specialiųjų tarnybų internete išplatintas jos telefoninio pokalbio su Amerikos ambasadoriumi Ukrainoje įrašas.

Jame V. Nuland labai prastai atsiliepė apie Europos Sąjungą, pasakė, kad nenorėtų matyti Vitalijaus Klyčko vyriausybėje ir kad tinkamiausiu lyderiu laiko Arsenijų Jaceniuką.

Valstybės departamento atstovai nepanoro komentuoti privataus diplomatų pokalbio, bet nepaneigė įrašo autentiškumo, tiesa, jie atkreipė dėmesį į tai, iki kokio žemo lygio nusirito Rusijos politiniai metodai.

Kaltę neigia

Rusijos vicepremjero patarėjas, kuris vienas pirmųjų internete pasidalijo nuoroda į vaizdo įrašą su slapta įrašytu dviejų amerikiečių diplomatų telefoniniu pokalbiu, pareiškė, kad nei jis, nei Rusijos vyriausybė neprisidėjo prie šio įrašo nutekinimo.

Dmitrijus Loskutovas naujienų agentūrai „The Associated Press“ penktadienį telefonu sakė, kad jis naršė viename socialiniame tinkle, kai pamatė vaizdo įrašą, kuriame JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams V. Nuland pasitelkusi riebų keiksmažodį supliekia Europos Sąjungą.

Pasak pareigūno, jo sprendimas pasidalyti nuoroda į vaizdo įrašą nesusijęs su jo darbu Rusijos vyriausybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.