Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.06 20:51

Indija išplės „vizų išdavimo atvykus į šalį“ schemą

ELTA 2014.02.06 20:51

Indijos vyriausybė nutarė išplėsti „vizų išdavimo atvykus į šalį“ („Visa-on arrival“) schemą turistams iš 180 šalių, taip tikėdamasi paskatinti turizmą ir išplėsti verslą, informuoja BBC.

Indijos vyriausybė nutarė išplėsti „vizų išdavimo atvykus į šalį“ („Visa-on arrival“) schemą turistams iš 180 šalių, taip tikėdamasi paskatinti turizmą ir išplėsti verslą, informuoja BBC.

Vienintelės išimtys pagal šią schemą bus taikomos aštuonių valstybių gyventojams, įskaitant Pakistaną ir Afganistaną.

Vyriausybė planuoja pradėti taikyti šį planą nuo šių metų spalio.

Indija šiuo metu siūlo „vizų išdavimo atvykus į šalį“ schemą turistams tik iš vienuolikos šalių, įskaitant Suomiją, Singapūrą ir Japoniją.

Pasak šalies turizmo ministro K Chiranjeevi, tokia iniciatyva pritrauks daugiau lankytojų į Indiją.

„Tai puikus žingsnis. Galimybė išduoti vizas atvykus į šalį turistams iš 180 šalių neabejotinai pritrauks didesnius užsienio turistų srautus į šalį“, – sakė jis.

„Prireiks penkių šešių mėnesių, kol atitinkami departamentai įdiegs būtiną infrastruktūrą. Tikimės, kad ši schema jau funkcionuos kitą turistų sezoną, pradedant nuo spalio“, – sakė planavimo ministras Rajeev Shukla. Pasak jo, elektronines vizas pagal „Visa-on arrival“ sistemą bus galima gauti 26 didžiausiuose šalies oro uostuose ir jos galios 30 dienų nuo turisto atvykimo į Indiją dienos.

Vyriausybė planuoja sukurti tinklapį, kuriame turistai galėtų kreiptis dėl vizos ir sumokėti atitinkamą mokestį. Tokiu atveju vizą galima būtų atsiimti bet kuriame oro uoste atvykus į šalį po trijų dienų.

R. Shukla nepatikslino, kodėl gyventojai iš Pakistano, Sudano, Afganistano, Irano, Irako, Nigerijos, Šri Lankos ir Somalio neįtraukti į šią schemą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi