Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JT perspėjo Siriją dėl per lėto cheminių ginklų naikinimo

BNS2015.09.08 13:45

Sirijos vėlavimas naikinti savo cheminį arsenalą „nėra neįveikiamas“, bet Damaskas privalo smarkiai paspartinti savo veiksmus, kad jie būtų atlikti nustatytu laiku, pareikšta ketvirtadienį JT Saugumo Tarybai.

„Kiek žinoma Tarybai, tarpinių terminų nesilaikyta. Sirijai yra kritiškas momentas“, – minėjo diplomatai minėtų operacijų koordinatorės Sigrid Kaag žodžius.

„Vėlavimas nėra neįveikiamas, – pridūrė ji. – Bet terminas jau horizonte, labai svarbu, kad Sirija pagreitintų. Laikas veikti dabar“.

S. Kaag koordinuoja bendrą operaciją, kurią nurodė Jungtinės Tautos ir Cheminių ginklų draudimo organizacija.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas yra įsipareigojęs atsikratyti viso Sirijos cheminių ginklų arsenalo iki birželio pabaigos, arba jam gresia sankcijos, net galimas jėgos panaudojimas.

Anot Vašingtono, kol kas tik mažiau kaip penki procentai cheminio ginklo yra išgabenta iš Sirijos.

Sirijos cheminių ginklų atsargos likviduojamos pagal JAV ir Rusijos sudarytą susitarimą, tačiau šis procesas smarkiai vėluoja.

Vašingtono pareigūnai kaltino Damaską šio proceso vilkinimu; praėjusį penktadienį JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) paprašė Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo paspausti B.al Assado vyriausybę veikti sparčiau.

Rusija, kuri yra įtakingiausia Damasko vyriausybės rėmėja per jau beveik trejus metus Siriją krečiantį pilietinį karą, pareiškė, kad Vakarų susirūpinimas yra perdėtas, ir atmetė kaltinimus, kad cheminių ginklų išvežimas sąmoningai vilkinamas. Maskva nurodė, kad ši operacija vėluoja dėl saugumo ir logistikos problemų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.