Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Vatikane ieškoma, kas sumanė perduoti slaptus dokumentus

ELTA 2015.02.12 21:37

Vatikane ieškomas dokumentų nutekinimo skandalo sumanytojas, pranešė „The Telegraph“.  

Vatikane ieškomas dokumentų nutekinimo skandalo sumanytojas, pranešė „The Telegraph“.

Penktadienį už nelegalų slaptų dokumentų laikymą buvo suimtas popiežiaus liokajus Paolo Gabriele`is. Tarp nutekintų slaptų dokumentų buvo asmeninių popiežiaus Benedikto XVI laiškų ir dokumentų, kurie byloja apie korupciją Vatikane. Daugelis mano, kad popiežiaus liokajus ne pats sumanė perduoti dokumentus.

Tyrėjai kruopščiai tikrina P. Gabriele`io kompiuterį bei bankų sąskaitas ir bando susekti žmones, su kuriais jis palaikė ryšį. Tikrinamas ir sulaikytojo mobilusis telefonas, nes teigiama, kad liokajus turėjo ant popiežiaus stalo gulėjusių dokumentų nuotraukų.

Pagal vieną versiją, P. Gabriele`is, kuris dirbo popiežiaus liokajumi nuo 2006 metų, tapo atpirkimo ožiu. Tuo tarpu tikrieji nusikaltimo sumanytojai yra aukšti Vatikano asmenys, norintys pakenkti Vatikano valstybės sekretoriui kardinolui Tarcisio Bertone.

Pagal kitą versiją, nutekinus dokumentus siekiama pakenkti popiežiaus asmeniniam sekretoriui Georgui Gansweinui, kuris duodamas interviu Italijos žurnalams neva papiktino daugelį asmenų Vatikane. Pasak vieno šaltinio, popiežiaus sekretoriaus vaidmuo neturėtų būti viešas. Bet G. Gansweinas patraukė didelį visuomenės dėmesį ir daugelis pradėjo jam pavydėti, nes mano, kad jis daro per didelę įtaką popiežiui.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi