Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainoje pradėtas tyrimas prieš J. Lucenką

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicijos lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenka pranešė, kad yra įtariamas mėginimu įvykdyti valstybės perversmą ir kad dabar šalies saugumo tarnybos dėl to atlieka tyrimą.

Ukrainos opozicijos lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenka pranešė, kad yra įtariamas mėginimu įvykdyti valstybės perversmą ir kad dabar šalies saugumo tarnybos dėl to atlieka tyrimą.

J. Lucenka, artimas kalinamos provakarietiškų pažiūrų buvusios premjerės Julijos Tymošenko bendražygis, yra svarbi figūra protestų judėjime, kuris du mėnesius konfrontuoja su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

„Trečiadienį buvau informuotas SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) apie man iškeltą bylą dėl mėginimo įvykdyti valstybinį perversmą“, – trečiadienį vėlai vakare savo oficialiame tinklalapyje nurodė J. Lucenka.

Pasak jo, tyrimas susijęs su jo paskelbtu raginimu įsteigti alternatyvų parlamentą – Liaudies Radą.

Jei bus pripažintas kaltu, 49 metų politikui, kuris jau praleido dvejus metus kalėjime, iš kurio spaudžiant Vakarams buvo paleistas praėjusiais metais, gresia iki penkerių metų nelaisvės.

Oficialiai informacija apie pradėtą tyrimą kol kas nepatvirtinta. SBU ją komentuoti atsisakė.

Tačiau „Ukrainska Pravda“ naujienų tinklalapis paskelbė Ukrainos saugumo tarnybos laišką, kuriame žiniasklaida prašoma perduoti vaizdo medžiagą su J. Lucenkos kalba per protesto mitingą sausio 22 dieną.

2012 metais J. Lucenka buvo nuteistas kalėti ketverius metus už tai, kad prisidėjo prie neteisėtos pensijos savo vairuotojui apskaičiavimo, būsto jam skyrimo, taip pat jo priėmimo į Operatyvinės tarnybos departamentą.

Pernai spaudžiamas Europos Sąjungos V. Janukovyčius suteikė buvusiam ministrui malonę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt