Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.06 23:30

Maidane susituokė barikadose susipažinę protestuotojai

Kol derybos dėl valdžios pertvarkos tarp Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir opozicijos stovi, barikadose susipažinę protestuotojai švenčia vestuves.

Kol derybos dėl valdžios pertvarkos tarp Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir opozicijos stovi, barikadose susipažinę protestuotojai švenčia vestuves.

Vestuvių maršą groja aktyvistas, kuris nuolat grodavo per protestus. Dvidešimt vienerių karys Brogdanas bei dvidešimt penkerių savanorė Julija susipažino protestuotojų barikadose.

„Kai buvau savanorė, virtuvėje ant manęs užgriuvo spinta. Tai Dievo pirštas. Kai jis uždėjo ant rankos tvarstį, mes įsimylėjome“, – sako nuotaka Julija.

Vestuvių ceremonijoje dalyvavo ir vienas iš trijų opozicijos lyderių – Olehas Tiahnybokas, vadovaujantis nacionalistų partijai „Laisvė“.

„Tai rodo, kad mūsų ateitis šviesi, mūsų revoliucija pilna orumo, ji bus pergalinga“, – sakė politikas.

Tačiau kol kas derybos stovi, prezidentas Viktoras Janukovyčius nesitraukia, valdančiosios Regionų partijos dominuojamas parlamentas nenori riboti prezidento galių. Europos Sąjungos (ES) pozicija vis dar nuosaiki – tebesiūloma finansinė pagalba mainais į demokratines reformas, tiesa, tikriausiai kuklesnė nei Rusijos pažadėti 15 mlrd. dolerių.

Bet tarp Rytų Europos lyderių yra raginančiųjų rengti koordinuotą planą, jei derybos tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos žlugtų.

„Kol kas nematome priežasčių sankcijoms. Bet jei jų prireiktų, negalime kąsti kaip uodas, sankcijos turi būti rimtos“, – sako Vengrijos užsienio reikalų ministras Janosas Martonyi.

Kai Ukraina nutarė nepasirašyti laisvosios prekybos sutarties su ES, dėl ko ir įžiebė protestai, apžvalgininkai kritikavo bendriją dėl prastai koordinuotos politikos Ukrainos atžvilgiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi