Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Nukautas Volgogrado sprogdinimų organizavimu įtariamas vyras

LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Rusijos saugumo pajėgos trečiadienį Dagestane nukovė Volgogrado sprogdinimų organizavimu įtariamą vyrą, praneša BBC.

Rusijos saugumo pajėgos trečiadienį Dagestane nukovė Volgogrado sprogdinimų organizavimu įtariamą vyrą, praneša BBC.

Namo apgulties metu, anot BBC šaltinių Rusijos saugumo tarnyboje, žuvo 30-metis įtariamasis Džamaldinas Mirzajevas ir dar vienas vyras. Trečias asmuo pasidavė pareigūnams šturmo metu Izbarbeše – Dagestano mieste.

Gruodžio 29 dieną vienas mirtininkas susisprogdino Volgogrado, esančio už 700 kilometrų į šiaurės rytus nuo Sočio, geležinkelio stotyje. Kitą dieną galingas sprogimas driokstelėjo viename to miesto autobuse.

Šie du išpuoliai pagal aukų skaičių buvo didžiausios atakos Rusijoje už neramaus Šiaurės Kaukazo regiono ribų nuo 2011 metų, kai vienam mirtininkui susisprogdinus Maskvos oro uoste žuvo 37 žmonės.

Šiaurės Kaukaze veikiantys islamistai kovotojai pažadėjo sutrikdyti olimpiadą, kuri prasidės vasario 7 dieną, rengdami išpuolius Sočyje ir kitose Rusijos vietose.

Valstybinis kovos su terorizmu komitetas nurodė, kad Volgograde bombas detonavo Askeras Samedovas ir Suleimanas Magomedovas, priklausę „Buinaksko teroristinei grupuotei“. Komitetas pridūrė, kad šie asmenys jau anksčiau buvo patekę į teisėsaugos akiratį.

Buinakskas yra miestas Dagestane.

Trečiadienį Dagestane buvo suimti broliai Magomednabis ir Tagiras Batirovai, kurie, kaip įtariama, padėjo pasiųsti sprogdintojus į Volgogradą, pranešė Komitetas, pridūręs, kad tyrimas tęsiamas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.