Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.06 10:11

JAV perspėjo dėl dantų pastos tūbelėse paslėptų bombų grėsmės

BNS 2014.02.06 10:11

JAV vyriausybė trečiadienį perspėjo Amerikos ir užsienio oro bendroves, kad teroristai gali mėginti paslėpti sprogmenų dantų tūbelėse į Rusiją skrendančiuose lėktuvuose.

JAV vyriausybė trečiadienį perspėjo Amerikos ir užsienio oro bendroves, kad teroristai gali mėginti paslėpti sprogmenų dantų tūbelėse į Rusiją skrendančiuose lėktuvuose.

Vienas pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad ši informacija „konkrečiai susijusi su skrydžiais į Rusiją“, kur penktadienį kurortiniame Sočio mieste prasidės žiemos olimpinės žaidynės.

JAV teritorinio saugumo departamentas (DHS) savo pranešime nurodė, kad „dėl papildomo atsargumo“ jis reguliariai dalijasi atitinkama informacija su partneriais šalyje ir užsienyje.

„Nors šiuo metu nežinome specifinių grėsmių mūsų šaliai, tačiau šis įprasta informacijos sklaida yra svarbi dalis mūsų įsipareigojimų, užtikrinant, kad bus išpildyti mūsų prioritetai, – pridūrė departamentas. – Kaip visada, mūsų saugumo aparatą sudaro įvairios priemonės – tiek matomos, tiek nematomos – ir DHS toliau tikslins saugumo priemones, kad jos atitiktų kintančią grėsmių aplinką.“

Prezidento Baracko Obamos Nacionalinio saugumo taryba nurodė, kad nauja informacija nepaveiks galiojančių saugumo taisyklių vykstantiems į Sočį.

„Jeigu ateinančiomis dienomis ir savaitėmis gautume informacijos, kuri pakeistų mūsų vertinimą, ar žmonėms verta vykti į Sočį, paviešinsime tą informaciją įprastais Valstybės departamento kanalais“, – sakė tarybos atstovė Laura Magnuson.

Griežtos skysčių ir dantų pastos gabenimo rankiniame bagaže taisyklės tapo įprasta JAV oro bendrovių praktika po kelių sužlugdytų mėginimų susprogdinti bombas lėktuvuose po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Niujorke ir Vašingtone.

Vasario 7–23 dienomis vyksiančios olimpiados saugumas kelia didelį susirūpinimą Vašingtonui – ypač po gruodį įvykdytų dviejų pražūtingų mirtininkų sprogdintojų atakų Rusijos pietiniame Volgogrado mieste.

Susirūpinimą taip pat didina grasinimai, kuriuos skelbia islamistai kovotojai, veikiantys neramiame Šiaurės Kaukazo regione, esančiame netoli olimpiados sostinės.

Anksčiau trečiadienį pareigūnai nurodė, kad du JAV karo laivai atplaukė į Juodąją jūrą, kur bus pasiruošę suteikti pagalbą iškilus bet kokiai grėsmei per šį didelio masto sporto renginį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi