Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.15 15:48

Norvegijos politikai sulaukė Tamplierių riterių grasinimų

Norvegijai laukiant Anderso Behringo Breiviko teismo nuosprendžio, policija tiria grasinimo laiškus, kuriuos gavo keli šalies politikai. 

Norvegijai laukiant Anderso Behringo Breiviko teismo nuosprendžio, policija tiria grasinimo laiškus, kuriuos gavo keli šalies politikai.

Laiškuose, kuriuos pasirašė Norvegijos Tamplierių riteriai, politikams grasinama mirtimi, jeigu A B. Breivikas, kuris pernai liepą nužudė beveik 70 žmonių, bus pripažintas nepakaltinamu. 

Psichiškai sveikas ar nepakaltinamas – tokią dilemą tenka spręsti Oslo teismui, kuris rugpjūčio 24-ąją skelbs verdiktą A. B. Breiviko byloje. Teisiamasis prisipažino įvykdęs nusikaltimą ir nori, kad būtų pripažintas kovotoju, o ne ligoniu.

Bylos tyrėjams taip pat buvo svarbu išsiaiškinti, ar sprogimą vyriausybiniame kvartale ir žudynes Utiojos saloje įvykdęs A. B. Breivikas – vienišas vilkas, ar turi sąjungininkų. Jis tvirtino esąs atgimusio viduramžių Tamplierių ordino, kuris šįkart pasirengęs kovoti su Islamu Europoje, narys. Policija teigia neradusi įrodymų, kad egzistuoja tokia organizacija. Bet Norvegijos politiko rankose – kažkokių Norvegijos tamplierių pasirašyti grasinimai.

„Laišką pasirašęs asmuo tvirtina esąs antras tarp kažkokių Norvegijos tamplierių po A. B Breiviko, kuris teisme taip pat sakė, kad egzistuoja įvairios kuopelės. Taigi jis arba ji tvirtina esąs antras pagal svarbą, o gal svarbiausias, kai A. B. Breivikas kalėjime. Tai baugina“, – kalbėjo Norvegijos parlamento narys Christianas Tybringas Gjedde, atstovaujantis Pažangos partijai.

Kas galėjo siųsti grasinimo laiškus, policija kol kas neturi jokių prielaidų. A. B. Breiviko advokatas spėja, kad ir jo klientas gali nieko nežinoti apie laiško autorių.

 „Paties laiško jis, žinoma, nematė, aš jam tik persakiau turinį, kiek prisiminiau. Sunku pasakyti, ar jis pažįsta asmenį, kuris galėjo tokį laišką parašyti, bet laišku labai susidomėjo“, – teigė advokatas Geiras Lippestadas.

Grasinimų gavę politikai sako: sunku patikėti, kad tokie dalykai gali dėtis ramioje demokratiškoje Norvegijoje, bet to, kas vyko pernai liepą, taip pat niekas nesitikėjo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi