Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Akcijomis Kijeve pagerbti nuo valdžios nukentėję žmonės

Ukrainoje jau trečią mėnesį tęsiantis krizei, aktyvistai sunerimę dėl žmonių dingimų, sužeidimų ir žūčių. Siekiant atkreipti dėmesį, Ukrainos sostinėje surengtos kelios akcijos.

Ukrainoje jau trečią mėnesį tęsiantis krizei, aktyvistai sunerimę dėl žmonių dingimų, sužeidimų ir žūčių. Siekiant atkreipti dėmesį, Ukrainos sostinėje surengtos kelios akcijos.

Keli šimtai žmonių, susirinkę į vadinamąjį Flashmob‘ą, Kijevo centre pagerbė beveik 200 sužeistųjų, 300 areštuotųjų, 35 dingusius be žinios ir 4 žuvusius nuo tos akimirkos, kai šalyje prasidėjo revoliucija.

Per akciją, „Niekas nepamirštas, nieko nepamiršime“ žmonės kviesti kelias akimirkas užsidengti galvas ir atsitūpti.

Tokiu – taikiu – būdu siekiama atkreipti dėmesį ir užkirsti kelią tolimesnėms represijoms Ukrainoje.

„Akcijos esmė – žmonės vieną minutę nukris ant žemės, kad parodytų, kiek žmonių jau dingo ar nukentėjo nuo valdžios. Mes kasdien rengiame daug akcijų ir toliau tą darysime, siekdami atkreipti dėmesį, kas vyksta Ukrainoje, ir spausime valdžią. Jau pats Maidanas yra akcija“, – tvirtina „Euromaidano“ aktyvistas, akcijos organizatorius Vladimiras Vietrovičius.

Akcijos dalyviai sako pavargę daugiau nei 20 metų stovėti vietoje – jie nori kokybiškų ir matomų permainų, ir kad Ukraina būtų Europos dalis.

„Ateinu dažnai, kai tik turiu laiko, palaikyti savo liaudį. Džiaugiuosi, kad visa tai matau ir esu čia. Kodėl? Todėl, kad tauta pagaliau atsistojo ir reiškia savo laisvą valią! Aš laiminga, kad tai vyksta pas mus“, – pasakoja žurnalistų kalbinta protestuotoja.

Sekmadienį opozicijos lyderis Vitalijus Kličko Ukrainos gyventojus pakvietė dalyvauti akcijoje „Nebijok! Tu – ukrainietis!“. Automobilių vairuotojai buvo kviečiami paspausti garso signalą, tačiau vidurdienį gyvenimas Kijevo gatvėse tekėjo sava vaga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi