Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Maskvos mokykloje siautėjęs ginkluotas paauglys sulaikytas

BNS 2015.09.08 13:45

Ginkluotas vyresniųjų klasių moksleivis pirmadienį įsiveržė į savo mokyklą Maskvoje ir paėmė įkaitais per 20 paauglių, o per šį incidentą žuvo vienas mokytojas ir policininkas, pranešė Rusijos saugumo pareigūnai.  

Ginkluotas vyresniųjų klasių moksleivis pirmadienį įsiveržė į savo mokyklą Maskvoje ir paėmė įkaitais per 20 paauglių, o per šį incidentą žuvo vienas mokytojas ir policininkas, pranešė Rusijos saugumo pareigūnai.

Įkaitų drama įvyko 263-iojoje mokykloje Rusijos sostinės šiauriniame pakraštyje, nurodė policija.

Šis išpuolis, per kurį žuvo policijos praporščikas Sergejus Bušujevas ir geografijos mokytojas Andrejus Kirilovas, padidino susirūpinimą dėl saugumo Rusijoje prieš vėliau šią savaitę prasidėsiančią Sočio žiemos olimpiadą.

Dar vienas policininkas – vyresnysis seržantas Vladimiras Prohinas – per įkaitų dramą buvo sunkiai sužeistas ir yra gydomas ligoninėje.

Tyrėjai nurodė, kad pirmadienį apie vidurdienį mokinys Sergejus Gordejevas ginkluotas atėjo į savo mokyklą. Mokyklos apsaugininkas mėgino jo neįleisti, bet moksleivis jam pagrasino ginklu.

„Apsaugininkas spėjo paspausti pavojaus mygtuką, tuomet nuvedė jaunuolį iki biologijos kabineto, kur buvo dešimtokai. Pakeliui šaulys sužeidė vieną iš mokytojų, kuris vėliau mirė“, – sakė Tyrimų komiteto atstovas spaudai Vladimiras Markinas

Užpuolikas maždaug pusvalandį laikė paėmęs įkaitais daugiau nei 20 biologijos kabinete buvusių moksleivių ir jų mokytoją.

Mokyklos atstovė Avitara Šarafetdinova valstybinei televizijai „Vesti 24“ patvirtino, kad visi moksleiviai ir mokytojai buvo saugiai evakuoti iš mokyklos.

„Visi vaikai buvo evakuoti, – nurodė ji. – Ten neliko nė vieno.“

„Vesti 24“ informavo, jog užpuolikas nekėlė jokių reikalavimų ir nesileido į derybas su policija, kuriai galiausiai pavyko jį „neutralizuoti“.

„Jis buvo neutralizuotas“, – televizijos kanalui sakė Rusijos VRM atstovas Andrejus Pilipčiukas.

Vėlesniuose pranešimuose patikslinta, kad užpuolikas buvo sulaikytas ir perduotas tyrėjams.

Tiesioginiame reportaže iš įvykio vietos matėsi grupė vaikų, išbėganti iš mokyklos, taip pat virš pastato ratus sukantis Nepaprastųjų situacijų ministerijos sraigtasparnis.

Pagal preliminarius duomenis, užpuolikas buvo ginkluotas dviem graižtviniais šautuvais, nurodė VRM spaudos tarnyba.

„Vyresniųjų klasių moksleivio tėvas vedė su juo derybas kartu su teisėsaugos darbuotojais“, – „Interfax“ sakė vienas saugumo šaltinis.

Pasak jo, užpuolikas, „įsiveržęs į švietimo įstaigą su ginklu, veikiausiai žengė tokį žingsnį dėl konflikto mokykloje“.

„Pagal pirminius duomenis, vyresniųjų klasių moksleivio veiksmai buvo kerštas geografijos mokytojui“, – nurodė agentūros pašnekovas.

„Šiuo metu incidento motyvai tiriami. Mūsų turimais duomenimis, (užpuolikas) Sergejus Gordejevas buvo pavyzdingas mokinys; jį veikiausiai ištiko koks nors emocinis lūžis“, – žurnalistams sakė Tiriamojo komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi