Pasaulyje

2015.09.08 13:45

D. Bulatovas iš Kijevo atskraidintas į Vilnių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Į Lietuvą gydytis atskraidintas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dimitro Bulatovas. Sausio 22 d. jis buvo pagrobtas netoli Kijevo, po savaitės kankinimų paleistas miške šalia Ukrainos sostinės ir iki šiol gydytas Kijevo ligoninėje.

Į Lietuvą gydytis atskraidintas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dimitro Bulatovas. Sausio 22 d. jis buvo pagrobtas netoli Kijevo, po savaitės kankinimų paleistas miške šalia Ukrainos sostinės ir iki šiol gydytas Kijevo ligoninėje.

Į Lietuvą D. Bulatovas išskraidintas iš karto po to, kai vakar Ukrainoje jam buvo panaikinti kriminaliniai kaltinimai nesantaikos kurstymu, kuriuos opozicija laikė sufabrikuotais. D. Bulatovas buvo vienas iš Automaidano – automobilininkų, remiančių Nepriklausomybės aikštės protestuotojų siekius, – organizatorių.

Pagrobtas D. Bulatovas buvo sausio 22 d. Pagrobėjai  jį savaitę smarkiai mušė, nukryžiavo, nupjovė dalį ausies ir supjaustė veidą. Anot aukos, jie kalbėję su rusišku akcentu. Prieš kelias dienas D. Bulatovas buvo paleistas Kijevo pakraštyje.

Porą dienų, praleistų Ukrainos sostinės ligoninėje, jį saugojo tiek oficiali Ukrainos milicija, tiek Maidano savisaugos žmonės. Ukrainos opoziciją palaikančio Ukrainos Rados nario Petro Porošenkos žodžiais, Bulatovas išskraidintas į Lietuvą dėl jo saugumo bei sveikatos.

„Šiandien išgelbėjome Dimitro gyvybę. Džiaugiuosi, kad sugebėjome jį evakuoti iš šalies, kurioje jam, visiškai nekaltam žmogui, buvo iškelta baudžiamoji byla. Džiaugiuosi, kad šiandien gavome teismo sprendimą, kad jis nekaltas ir po skrydžio į Europos Sąjungą nebegresia pavojus jo sveikatai“, – kalbėjo P. Porošenka.

Lėktuvui nusileidus Vilniuje, Ukrainos aktyvistas nugabentas į Vilniaus Lazdynų ligoninę, kur bus toliau gydomas. Pagal Europos Sąjungoje galiojantį Pacientų apsaugos įstatymą Lietuvos gydytojai neskelbs D. Bulatovo diagnozės, jei tam sutikimo neduos jis pats.

Savo tautietį šalia ligoninės pasitiko iš Kijevo į Lietuvą jau anksčiau pabėgę ukrainiečiai.

„Kai prasidėjo represijos, buvome su draugais priversti išvykti iš Ukrainos. D. Bulatovas ir kiti perėmė Automaidano organizavimą. Dabar, kaip matome, bandoma galvas nurėžti ir jiems [...]. D. Bulatovas nekaltas dėl nieko, kas jam inkriminuojama Ukrainoje. Jis tiesiog rėmė stovinčius Nepriklausomybės aikštėje, bandė padaryti ką nors dėl Ukrainos“, – sakė „Automaidano“ organizatorius, žurnalistas Aleksejus Gončarukas

Kol kas neaišku, kiek Lietuvoje užtruks D. Bulatovo gydymas ir ar ukrainietis grįš atgal į tėvynę. Tai jau trečias Ukrainos protestų aktyvistas, atskraidintas gydyti į Lietuvą pastarąją savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.