Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija prašo Vakarų finansinės pagalbos ir tarpininkavimo

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija sekmadienį sakė, kad paprašė finansinės pagalbos iš Vakarų valstybių, kurios pažadėjo paramą protestų judėjimui prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Daugiau kaip 50 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko sostinėje Kijeve į antivyriausybinę demonstraciją, kurioje taip pat dalyvauja opozicijos lyderiai Arsenijus Jaceniukas ir Vitalijus Klyčko. Pastarieji pareiškė, kad paprašė finansinės pagalbos iš Vakarų valstybių bei tarpininkavimo derybose su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

„Kalbėjomės su savo partneriais Vakaruose ir pasakėme jiems, kad mums reikia realios finansinės pagalbos“, – per mitingą Kijeve sakė buvęs užsienio reikalų ministras A. Jaceniukas.

V. Klyčko paragino tuoj pat ir be jokių sąlygų paleisti visus protestuotojus, areštuotus per du demonstracijų mėnesius.

Buvęs bokso pasaulio čempionas sakė, kad praėjusią savaitę priimto amnestijos įstatymo turėtų būti atsisakyta, nes pagal jį paleidimas priklauso nuo užimtų valstybinių pastatų atlaisvinimo.

Ukrainos opozicijos lyderiai taip pat sakė, kad paprašė tarptautinio tarpininkavimo derybose su prezidentu V. Janukovyčiumi.

„Mes kalbėjomės apie tarptautinį tarpininkavimą derybose su Janukovyčiumi, kad nebūtų jokių nesusipratimų“, – mitinge sakė V. Klyčko, grįžęs iš saugumo konferencijos Miunchene, kurioje dalyvavo JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.