Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos ministras: D. Bulatovo sužeidimai – tik įdrėskimas

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos užsienio reikalų ministras Leonidas Kožara šeštadienį vieno protestuotojo, kuris buvo rastas visas kruvinas ir dabar yra gydomas intensyviosios slaugos palatoje, sužeidimus pavadino „įdrėskimu“.

„Fiziškai šio vyro būklė yra gera. Vienintelis dalykas tas, kad jam ant vieno skruosto yra įdrėskimas“, – sakė L. Kožara televizijai „al Jazeera“, Miuncheno saugumo konferencijos užkulisiuose.

„Atrodo, jog tariama istorija, kad jis buvo pagrobtas ir kankintas, nėra visiškai tikra“, – sakė jis ir pridūrė, kad vyksta tyrimas.

Užsienio reikalų ministerija vėliau paskelbė pareiškimą, kuriame nurodė, kad L. Kožara buvo neteisingai suprastas.

Tie komentarai „neatspindi tikrojo ministro Kožaros požiūrio į šią tragišką situaciją“, sakoma pareiškime.

„Ministras labai apgailestauja dėl to, kas įvyko Dmytro Bulatovui ir linki jam greit pasveikti“, – nurodoma jame.

35 metų D.Bulatovas sako, kad jį sausio 22 dieną per susirėmimus Kijeve pagrobė nežinomi užpuolikai, kurie kalbėjo su rusišku akcentu, jį kankino ir galiausiai sausio 30 dieną paleido miške.

Pareikšti įtarimai

Penktadienį naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, jog Ukrainos vidaus reikalų ministerija sakė, kad D. Bulatovui bus skirtas savaitės namų areštas dėl įtarimų organizavus didelio masto neramumus.

Jo likimas, kaip ir visa Ukrainos politinė krizė, sukėlė daug debatų Miuncheno saugumo konferencijoje – politikos, diplomatijos ir karinių pajėgų lyderių trijų dienų susitikime.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris žurnalistams sakė, kad iškėlė D. Bulatovo klausimą per derybas su savo kolega iš Ukrainos Leonidu Kožara.

„Užsienio reikalų ministras sakė, kad jis (D. Bulatovas) gali išvykti iš šalies jau rytoj, jei nori“, – sakė F. W. Steinmeieris, nenurodydamas, ar D. Bulatovas ketina tai padaryti.

F. W. Steinmeieris šią Ukrainos vyriausybės nuolaidą pavadino „maža sėkme“ ir pakartojo pasiūlymą D. Bulatovui gydytis Vokietijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt