Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.01 18:39

V. Klyčko perspėja dėl krizės „eskalavimo spiralės“

BNS 2014.02.01 18:39

Buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, tapęs Ukrainos protestų lyderiu, šeštadienį perspėjo dėl neramumų „eskalavimo spiralės“ ir pilietinio karo grėsmės jo šalyje, susitikęs su aukšto rango diplomatais tarptautinėje saugumo konferencijoje.

Buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, tapęs Ukrainos protestų lyderiu, šeštadienį perspėjo dėl neramumų „eskalavimo spiralės“ ir pilietinio karo grėsmės jo šalyje, susitikęs su aukšto rango diplomatais tarptautinėje saugumo konferencijoje.

„Šiam eskalavimui neturi būti leidžiama tęstis Ukrainoje ... Privalome išvengti pilietinio karo pradžios“, – V. Klyčko sakė žurnalistams kasmetinės Miuncheno saugumo konferencijos, kurioje susirenka pasaulio politikos ir kariuomenių lyderiai, kuluaruose.

V. Klyčko pridūrė, kad per derybas su delegatais sulaukė plataus Vakarų šalių palaikymo, nes „visi Europoje suinteresuoti ekonominiu ir politiniu stabilumu Europos didžiausioje šalyje, nes nestabili Ukraina gali lemti nestabilumą visame regione“.

Kalbėdamas vokiškai, V. Klyčko taip pat sakė, kad palaikytų sankcijas prieš prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybę, nes „tokia kalba yra vienintelė suprantama šiandieniniams Ukrainos diktatoriams“.

„Jie vertina Ukrainą kaip priemonę užsidirbti juodų pinigų – ne, juos vogti“, – teigė opozicinės partijos UDAR lyderis.

V. Klyčko, kuris ilgai gyveno Vokietijoje, taip pat sveikino šimtai jo gerbėjų Miuncheno gatvėse prie policijos užtvarų, kuriomis buvo apjuostas budriai saugomas konferencijos kompleksas.

„Mes esame europiečiai!“ – V. Klyčko šūktelėjo užlipęs ant sunkvežimio priekabos, o apie 500 jo gerbėjų, kurių daugelis mojavo žydros ir geltonos spalvos Ukrainos vėliavomis, skandavo jo pavardę.

„Mes norime tapti modernia europietiška šalimi, – susirinkusiems sakė dviejų metrų ūgio buvę sunkiasvorių bokso čempionas. – Žinau geriau nei bet kuris kitas: be kovos negali būti pergalės. Mes kovosime!“

Vitalijus Klyčko ir jo brolis Vladimiras, kuris taip pat yra bokso čempionas, labai populiarūs Vokietijoje, kur jie taip pat pažįstami iš televizijos reklamų. V. Klyčko dabar taip pat rašo straipsnius vienam dienraščiui apie savo politinę kovą.

V.Klyčko dar padėkojo JAV valstybės sekretoriui Johnui Kerry už pažadą Miunchene paremti Ukrainos žmones, pavadino Vašingtono palaikymą „labai svarbiu“ ir padėkojo Vokietijos užsienio reikalų ministrui Frankui-Walteriui Steinmeieriui po susitikimo.

„Mes kalbėjomės kaip rasti Ukrainai išeitį iš sunkios padėties“, – sakė V. Klyčko po derybų su Vokietijos diplomatijos vadovu.

Jis nurodė, kad F.-W. Steinmeieris pasiūlė vokiečių medikų pagalbą opozicijos aktyvistui Dmytro Bulatovui, kuris buvo pagrobtas, kankintas ir milicijos saugomas ligoninėje.

„Jis gali bet kada vykti į Vokietiją ir gydytis. Mes labai vertiname tai“, – pažymėjo V. Klyčko.

D. Bulatovas sakė, kad jo pagrobėjai nupjovė jam ausį, kalė vinis į jo rankas, paskui išmetė jį miške.

„Keista, – sakė V. Klyčko. – Jis ką tik grįžo buvęs įkaitu, o milicija dabar laiko jį arešto sąlygomis“.

„Jis tebėra ligoninėje, intensyvios terapijos skyriuje, jaučiasi blogai. Tuo tarpu Ukrainos vyriausybė mėgina spausti jį. Vyriausybė klysta taip elgdamasi su aktyviais protestuotojais“, – kalbėjo V. Klyčko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi