Pasaulyje

2014.02.01 16:41

JAV karo laivai jau plaukia į Juodąją jūrą, bijoma dėl saugumo Sočio olimpiados metu

BNS2014.02.01 16:41

JAV pareigūnai pranešė, kad pirmieji du Amerikos karo laivai siunčiami iš Italijos į Juodąją jūrą, artėjant Sočio žiemos olimpiadai, siekiant užtikrinti ten dalyvausiančių amerikiečių saugumą.

JAV pareigūnai pranešė, kad pirmieji du Amerikos karo laivai siunčiami iš Italijos į Juodąją jūrą, artėjant Sočio žiemos olimpiadai, siekiant užtikrinti ten dalyvausiančių amerikiečių saugumą.

Tuo tarpu JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB) nurodė pasiuntęs į Sočį daugiau nei dvi dešimtis savo agentų.

Rusijos Šiaurės Kaukazo regione veikiantys islamistai kovotojai grasino sutrikdyti olimpines žaidynes Sočyje, kurios vyks vasario 7–23 dienomis.

JAV karo laivas „Mount Whitney“ penktadienį išplaukė iš Gaetos uosto Italijoje, o fregata „Taylor“ turėtų išplaukti šeštadienį iš Neapolio. Šią informaciją suteikę pareigūnai pageidavo neviešinti jų vardų, nes jie nebuvo įgalioti viešai kalbėti apie tų laivų judėjimą.

FTB direktorius Jamesas Comey penktadienį sakė žurnalistams Naujojoje Meksikoje, kad jo agentūra nuolat palaiko ryšį su Rusijos institucijoms, artėjant olimpiadai. J.Comey pridūrė, kad anksčiau tą dieną jis kalbėjosi su Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovu.

J. Comey tikino, kad Rusijos tarnyboms kyla rimtų grėsmių, todėl jis norintis, kad FTB būtų pasiruošęs ateiti į pagalbą.

Rusijos ir JAV gynybos pareigūnai, tarp kurių buvo ir Pentagono vadovas Chuckas Hagelis, irgi aptarė olimpiados saugumo klausimus. Jungtinės Valstijos pasisiūlė suteikti bet kokią reikalingą pagalbą, tačiau kol kas Maskva nepateikė jokių prašymų.

Pentagonas nurodė, kad JAV karo laivų dislokavimas Juodojoje jūroje yra įprasta karinio planavimo operacija ir kad tie laivai gali vykdyti bet kokias misijas, pavyzdžiui, ryšių palaikymą arba žmonių evakavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.