Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.01 10:39

Ukrainos opozicijos lyderis A. Jaceniukas susitiko su Vokietijos prezidentu

BNS 2014.02.01 10:39

Vokietijos prezidentas ir užsienio reikalų ministras penktadienį susitiko su Ukrainos opozicijos lyderiu Arsenijumi Jaceniuku, kuris sakė, kad jie išsakė palaikymą jo šalies žmonių „kovai už teises ir laisvę“.

Vokietijos prezidentas ir užsienio reikalų ministras penktadienį susitiko su Ukrainos opozicijos lyderiu Arsenijumi Jaceniuku, kuris sakė, kad jie išsakė palaikymą jo šalies žmonių „kovai už teises ir laisvę“.

A. Jaceniukas, kuris yra opozicinės partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderis, susitiko su Vokietijos prezidentu Joachimu Gaucku ir diplomatijos vadovu Franku Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu) Miunchene vykstančios tarptautinės saugumo konferencijos kuluaruose.

Eidamas iš susitikimo, vykusio už uždarų durų, A. Jaceniukas sakė naujienų agentūrai AFP: „Mūsų partneriai vokiečiai išsakė palaikymo žodžius Ukrainos žmonėms, kovojantiems už teises ir laisvę“.

Jis atsisakė pateikti daugiau detalių apie tą pokalbį, tačiau sakė, kad prašė didesnio ekonominio palaikymo savo šaliai, panašaus į pagalbą, kurią Jungtinės Valstijos suteikė Vakarų Europos atstatymui po Antrojo pasaulinio karo.

„Prašiau Ukrainai Marshallo (Maršalo) plano vietoje karo padėties Ukrainoje“, – aiškino A. Jaceniukas.

Paklaustas apie Ukrainos kariuomenės pareiškimus, jog prezidentas Viktoras Janukovyčius turėtų imtis „skubių priemonių“, kad išspręstų didžiausią krizę šalyje nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo 1991 metais, opozicijos lyderis pareiškė: „Jie mėgina mus įbauginti – tačiau bergždžiai.“

Teisininko išsilavinimą turintis proeuropietiškų pažiūrų A.Jaceniukas, anksčiau dirbęs užsienio reikalų ministro poste, yra vienas iš pagrindinių protestų judėjimo lyderių – kartu su buvusiu pasaulio bokso čempionu Vitalijumi Klyčko, kuris vėliau irgi atvyko į Miuncheno konferenciją, tačiau nesikalbėjo su jį pasitikusiu būriu žurnalistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi