Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.31 18:17

B. Obama žavisi popiežiumi Pranciškumi

BNS 2014.01.31 18:17

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį paskelbtame interviu išreiškė didžiulį susižavėjimą popiežiumi Pranciškumi, kuris propaguoja „tikrą brolystės ir seserystės jausmą ir gerbia tuos, kuriems sekasi mažiau“.

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį paskelbtame interviu išreiškė didžiulį susižavėjimą popiežiumi Pranciškumi, kuris propaguoja „tikrą brolystės ir seserystės jausmą ir gerbia tuos, kuriems sekasi mažiau“.

„Esu tikrai sužavėtas jo bendravimo būdu, kuris, manau, yra krikščioniško tikėjimo esmė“, – sakė B. Obama CNN televizijai apie popiežių, kuris, pernai išrinktas į šį postą, keičia Katalikų Bažnyčios veidą.

JAV prezidentas, kuris kovo mėnesį lankysis Vatikane, sakė nemanąs, kad Pranciškus taip elgiasi norėdamas pelnyti visuotinio pritarimo.

„Aš manau, kad jis labai giliai apmąsto savo tikėjimą ir, kas jam labiausiai rūpi – įsitikinti, kad žmonės – ne tik katalikai, bet ir visi žmonės pasaulyje – gyvena ta žinia, kuri, jo galva, atitinka Jėzaus Kristaus mokymus“, – sakė B. Obama.

„Labai laukiu to susitikimo“, – pridūrė jis apie kovo 27 dieną planuojamą susitikimą.

Per savo antrąją kadenciją prezidentas B. Obama didėjančią nelygybę ir vidurinės klasės amerikiečių kovą paskelbė svarbiu vidaus politikos tikslu.

Savo kalboje gruodį B. Obama gyrė Pranciškaus, pirmojo per beveik 1300 metų ne europiečio popiežiaus, iškeltą rūpestį – didėjančią nelygybę visuomenėje, suskilusioje į itin neturtingus ir pernelyg turtingus žmones.

„Kaip tai gali būti, – rašė jis, – kai nelaikoma naujiena, kai miršta išsekęs pagyvenęs benamis, o yra naujiena, kai biržoje kursas smunka dviem punktais?“

Savo pamoksle popiežius Pranciškus pabrėžė, kad tokios prieštaraujančios vertybės žymi „atskirtį“ nelygioje visuomenėje.

Spalio mėnesį B. Obama sakė CNBC televizijai, kad jam „didžiulį įspūdį“ padarė popiežiaus kuklumas ir užuojauta vargšams.

B. Obama Vatikane yra lankęsis 2009 metais, kai susitiko su popiežiumi Benediktu XVI.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi