Pasaulyje

2014.01.31 17:11

J. Kerry ragina Vokietiją pamiršti pykčius dėl šnipinėjimo aferos

ELTA2014.01.31 17:11

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry paragino Vokietiją pamiršti pykčius dėl šnipinėjimo aferos ir žvelgti į ateitį.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry paragino Vokietiją pamiršti pykčius dėl šnipinėjimo aferos ir žvelgti į ateitį.

„Ne paslaptis, kad pastarieji mėnesiai mums buvo sunkūs“, – sakė J. Kerry Berlyne susitikęs su Vokietijos užsienio reikalų ministru Franku-Walteriu Steinmeieriu. Jis teigė atvykęs paraginti nukreipti dėmesį į ateitį. Vokietija ir JAV esą ir ateityje glaudžiai bendradarbiaus saugumo klausimais, praneša agentūra AFP.

JAV valstybės sekretorius atkreipė dėmesį į grėsmes, kurios nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios kyla ne tik JAV. Vašingtonas, anot jo, į jas mėgina reaguoti kiek įmanoma „protingai ir atsakingai“. J. Kerry nepasakė, ar JAV vyriausybė pasirengusi „nešnipinėjimo sutarčiai“. Jis nesileido ir į atsiprašinėjimus.

J. Kerry sakė, kad JAV prezidentas B. Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel palaiko kontaktą dėl amerikiečių Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) šnipinėjimo aferos. Dabar, anot jo, jau vyrauja „geresnis problemų supratimas abiejose pusėse“. JAV, kaip ir Vokietija, esą pasirengusios gerbti savo piliečių asmeninę sferą.

Praėjusių metų rudenį paaiškėjo, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) ne tik masiškai sekė žmonių visame pasaulyje elektroninio pašto ir telefonų duomenis, bet šnipinėjo ir A. Merkel privatų mobilųjį telefoną.