Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.31 16:09

Vengrijos premjeras Orbanas ragina ES perkrauti santykius su Rusija

BNS 2014.01.31 16:09

Europos Sąjunga privalo perkrauti savo ryšius su Rusija, penktadienį pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, neseniai pasirašęs svarbią sutartį su Maskva dėl bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje.

Europos Sąjunga privalo perkrauti savo ryšius su Rusija, penktadienį pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, neseniai pasirašęs svarbią sutartį su Maskva dėl bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje.

„ES turi pragmatiškai atkurti savo ryšius su Rusija, nes ES reikalinga energija tvariai ekonomikos plėtrai“, – dešiniųjų pažiūrų V. Orbanas sakė per Budapešte vykstančią centrinių bankų vadovų konferenciją.

„Kaip žinote, esu senas antikomunistas, tačiau jeigu Europa nepadarys visko, kas įmanoma, kad užsitikrintų energetikos (išteklių) tiekimą iš Rusijos, nesu tikras, kaip ji aprūpins savo ekonomiką“, – pridūrė 50-metis premjeras, kuris sieks būti perrinktas per balandžio 6-ąją vyksiančius rinkimus.

Būdamas jaunas aktyvistas, V. Orbanas 1989 metais, pasakė garsią kalbą prieš komunistinį režimą savo šalyje, o jam subyrėjus neretai perspėdavo dėl gresiančios per didelės Maskvos įtakos. Tačiau šį mėnesį jis pasirašė svarbią sutartį dėl bendradarbiavimo branduolinės energetikos sektoriuje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Pagal tą sutartį, kuri buvo pasirašyta nepaskelbus viešo pirkimo konkurso, Maskva pastatys du naujus reaktorius Pakšo atominėje jėgainėje, kuri yra vienintelė Vengrijoje. Maskva taip pat paskolins Budapeštui iki 10 mlrd. eurų (34,5 mlrd. litų) šiam projektui įgyvendinti.

V. Putinas seniai kaltinamas, jog išnaudoja buvusių komunistinių Rytų Europos šalių priklausomybę nuo Rusijos tiekiamos naftos ir dujų politiniams tikslams, ypač Ukrainoje, kurią šiuo metu krečia didelė politinė krizė. Dėl tokios strategijos Maskvos santykiai su Briuseliu smarkiai pašlijo.

V. Orbanas taip pat sakė, kad branduolinė energetika yra raktas, galintis padėti išspręsti Europos energetikos problemas.

„Europai niekada nesiseks, jeigu ji negalės apsirūpinti energija konkurencingomis kainomis. Kad tai padarytų, branduolinės energetikos vaidmuo turi būti iš naujo apsvarstytas“, – pabrėžė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi