Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Netoli Kijevo rastas žiauriai kankintas aktyvistas

BNS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainiečių opozicijos aktyvistas Dmytro Bulatovas, kuris daugiau kaip prieš savaitę dingo, dabar buvo rastas smarkiai sumuštas ir sako, kad jo pagrobėjai nupjovė jam dalį ausies, o rankas buvo persmeigę vinimis.

Ukrainiečių opozicijos aktyvistas Dmytro Bulatovas, kuris daugiau kaip prieš savaitę dingo, dabar buvo rastas smarkiai sumuštas ir sako, kad jo pagrobėjai nupjovė jam dalį ausies, o rankas buvo persmeigę vinimis.

Tai dar vienas iš visos virtinės paslaptingų užpuolimų per du mėnesius trunkančią Ukrainos politinę krizę, kurių taikiniais tapo antivyriausybiniai protestuotojai.

35 metų D. Bulatovas, „Automaidano“ – automobilių savininkų, kurie dalyvavo protestuose prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių, grupės – dalyvis, ketvirtadienį atėjo į vieną kaimą netoli Kijevo, daugiau kaip savaitė po to, kai žmona pranešė apie jo dingimą.

„Automaidano“ vairuotojai organizuodavo protesto autokolonas šalia V. Janukovyčiaus Mežyhirjės rezidencijos ant Dnepro upės kranto netoli Kijevo. Šios protestų grupės nariams valdžia darė didžiulį spaudimą, ir kai kurie jų pradėjo slapstytis ar išvyko iš šalies.

„Ačiū Dievui, esu gyvas“

Penktadienį 5-ajam televizijos kanalui D. Bulatovas sakė, kad pagrobėjai jam užrišo akis ir kankino, o paskui išmetė miške.

„Mano rankos ... jie nukryžiavo mane, prikalė mane, nupjovė man ausį, supjaustė veidą“, – sakė D.Bulatovas, kurio veidas buvo ištinęs ir padengtas sukrešėjusiu krauju, rankos – taip pat ištinusios ir su vinių paliktomis žymėmis.

„Ant mano kūno nėra vietos, kuri nebūtų sumušta. Ačiū Dievui, esu gyvas“, – sakė jis.

„Dabar negaliu gerai matyti, nes visą laiką sėdėjau tamsoje“, – pasakojo jis, vis dar vilkėdamas krauju suteptus drabužius. Dėl tos tamsos jis negalėjęs atpažinti savo pagrobėjų.

Po daugiau kaip savaitę trukusių mušimų ir kankinimų pagrobėjai jį paliko miške. Per mišką į artimiausią kaimą šiaip ne taip nusigavusiam aktyvistui galiausiai pavyko susisiekti su draugais, kurie atvažiavo jo pasiimti, minėtai televizijai sakė kitas aktyvistas, kurio buvo nurodytas tik vardas – Jurijus.

„Jis gyvas! Visas tas dienas jis buvo kankinamas, pjaustomas, nukryžiuotas“, – pasikalbėjęs su D. Bulatovu savo „Facebook“ puslapyje parašė opozicijos parlamentaras Anatolijus Hrycenka.

Opozicijos lyderis Petro Porošenka nuskubėjo į ligoninę, kur ketvirtadienį vakare buvo nuvežtas D. Bulatovas.

„Dmytro paprašė perduoti visiems linkėjimus ir sakė, kad nebuvo ir nebus palaužtas, kad yra pilnas energijos ir jog nepaisant to, kad jo kūnas buvo sumuštas, Dmytro dvasia stipri“, – 5-ajam kanalui sakė P. Porošenka.

Pradėtas tyrimas

D. Bulatovas dingo sausio 22 dieną, kai du mėnesius vykstantys protestai virto kruvinais susirėmimais su milicija. Nuo to laiko jis nebeatsiliepdavo savo mobiliuoju telefonu.

Jo dingimas sukėlė didelį susirūpinimą, nes ir anksčiau buvo garsių aktyvistų dingimų.

Vienas aktyvistų, Jurijus Verbyckis, miške buvo rastas negyvas, o kitas, Ihoris Lucenka, buvo smarkiai sumuštas ir atsidūrė ligoninėje.

Milicija pranešė, kad pradėjo tyrimą ir kad buvo rastas automobilis, kurį jis vairavo dingimo metu.

Aktyvistas: Kijevo morge – 26 neatpažinti kūnai

D. Butlatovas dingo kitą dieną po to, kai buvo rastas I. Lucenka, kuris prieš tai nežinomų užpuolikų buvo nuvežtas į mišką ir smarkiai sumuštas.

I. Lucenka buvo pagrobtas iš ligoninės, į kurią atvežė kitą protestuotoją, J. Verbyckį, gydyti dėl sužeistos akies. J. Verbyckis taip pat buvo smarkiai sumuštas ir vėliau rastas negyvas.

Tuo pat metu, kaip praneša kyivpost.com, grupė „Oplot“, kuri siejama su Charkovo miesto meru Genadijumi Kernesu, internete paskelbė, kad per vieną iš savo reidų prieš Euromaidano aktyvistus nupjovė ausį vienam protestuotojui.

Ukrainos žiniasklaida taip pat praneša, jog aktyvistas Jegoras Sobolevas tvirtina, kad Kijevo centriniame morge yra 26 neidentifikuoti kūnai. Kai kurie jų esą atgabenti iš miesto centro – tos zonos, kurioje vyksta protestai ir susirėmimai. Anot J. Sobolevo, 14 kūnų atvežta po Naujųjų metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.