Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Gruzijos opozicijos mitinge – dešimtys tūkstančių žmonių

ELTA 2015.02.12 21:37

Gruzijos sostinėje Tbilisyje dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo milijardieriaus opozicijos lyderio surengtame mitinge, pranešė BBC.  

Gruzijos sostinėje Tbilisyje dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo milijardieriaus opozicijos lyderio surengtame mitinge, pranešė BBC.

Artėjant spalio mėnesį vyksiantiems parlamento rinkimams vienas iš turtingiausių Gruzijos žmonių Bidzinas Ivanišvilis pradėjo rinkimų kampaniją. Sekmadienį vykęs opozicijos mitingas buvo didžiausias per kelerius metus.

2013 metų sausį baigsis antra ir paskutinė prezidento Michailo Saakašvilio kadencija. Jo ateities planai neaiškūs, bet jis neatmetė galimybės tapti ministru pirmininku.

B. Ivanišvilis į politikos areną įžengė pernai spalio mėnesį, kai paskelbė, kad įkuria politinę partiją ir sieks laimėti parlamento rinkimus bei tapti ministru pirmininku. B. Ivanišvilis pasinaudojo savo turtais ir suvienijo opoziciją bei finansavo savo rinkimų kampaniją.

B. Ivanišvilio šalininkai kaltina prezidentą M. Saakašvilį autoritarizmu ir teigia, kad jis nepakankamai stengiasi sumažinti nedarbą ir skurdą. Kita vertus, daugelis Gruzijos rinkėjų B. Ivanišvilį, kuris savo turtus įgijo dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Rusijoje, vertina įtariai.

Didelis opozicijos mitingo dalyvių skaičius rodo, kad M. Saakašvilio valdančiajai partijai per rinkimus reikės sunkiau kovoti nei buvo anksčiau manoma.  
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi