Pasaulyje

2014.12.01 10:56

Vagys išmetė Jono Pauliaus II relikviją

BNS2014.12.01 10:56

Vagys, kurie yra kaltinami religinės relikvijos, suteptos popiežiaus Jono Pauliaus II krauju, vagyste, relikviją paprasčiausiai išmetė, nes manė, kad ji yra bevertė, ketvirtadienį pranešė Italijos žiniasklaida.

Vagys, kurie yra kaltinami religinės relikvijos, suteptos popiežiaus Jono Pauliaus II krauju, vagyste, relikviją paprasčiausiai išmetė, nes manė, kad ji yra bevertė, ketvirtadienį pranešė Italijos žiniasklaida.

Trys asmenys, kuriuos sulaikė policija, „nesuprato tos relikvijos vertės“ ir „negali prisiminti, kur išmetė vertingąjį grobį“, remdamasi policijos informacija pranešė naujienų agentūra ANSA.

Policininkai aptiko ieškomo daikto metalinį rėmelį, bet jame nebuvo audeklo lopo, kuris, manoma, buvo iškirptas iš popiežiaus rūbo, kurį šis vilkėjo per pasikėsinimą Šv. Pretro aikštėje 1981 metais.

Relikvija buvo pavogta šeštadienį, kartu su kryžiumi nuo Šv. Petro bažnyčios Jenkos kaimelyje, kuris taip pat rastas.

Šis kaimelis yra vidurio Italijos kalnuotoje Abrucų srityje, kur 2005-aisiais miręs pontifikas mėgo per atostogas slidinėti ir vaikščioti po kalnus.

Abrucų srities tinklalapyje PrimaDaNoi.it pranešama, kad du iš suimtųjų, 23-ejų ir 24-erių metų amžiaus vyrai, yra narkomanai, žinomi policijai dėl smulkių nusikaltimų.

Minima relikvija yra nedidelis audeklo lopas.

Šią relikviją bažnytėlei 2011-aisiais davė Stanislawas Dziwiszas, Jono Pauliaus II asmeniniu sekretoriumi iki popiežiaus mirties 2005-aisiais tarnavęs kardinolas.

Pasak vietinės žiniasklaidos, apie 50 policininkų su specialiai apmokytais šunimis ieškojo dingusios relikvijos sklype tarp mūrinių namų ir bažnytėlės, kur, kaip pasakojama, Katalikų bažnyčios vadovas buvo prisiglaudęs nuo audros.

Velioniai popiežiais Jonas Paulius II ir italas Jonas XXIII, vadintas Geruoju popiežiumi, balandį Vatikane turėtų būti paskelbti šventaisiais; ir po tos iškilmingos ceremonijos pavogtos relikvijos vertė gerokai padidėtų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.