Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.30 19:48

Sausį Irake žuvusių žmonių skaičius viršijo 900

BNS 2014.01.30 19:48

Irako pajėgos ketvirtadienį nukovusios keturis kovotojus, užbaigė įkaitų dramą viename vyriausybės pastate Bagdade, o tuo metu sausį visoje šalyje, kuri rengiasi visuotiniams rinkimams, žuvusių žmonių skaičius viršijo 900.

Irako pajėgos ketvirtadienį nukovusios keturis kovotojus, užbaigė įkaitų dramą viename vyriausybės pastate Bagdade, o tuo metu sausį visoje šalyje, kuri rengiasi visuotiniams rinkimams, žuvusių žmonių skaičius viršijo 900.

Įžūlus išpuolis prieš pastatą sostinės šiaurės rytuose surengtas tuo metu, kai saugumo pajėgos kovoja su intensyvėjančiu smurtu, po beveik mėnesį nerimstančios priešpriešos tarp Irako kariuomenės ir su vyriausybe kovojančių pajėgų vakarinėje Anbaro provincijoje.

Išpuolis tikriausiai pakurstys susirūpinimą dėl Irako saugumo pajėgų gebėjimų, nuogąstaujant, kad balandžio 30-osios visuotinius rinkimus gali tekti iš dalies atidėti, kaip buvo per provincijų rinkimus 2013 metų balandį.

Šeši kovotojai su mirtininkų liemenėmis iš pradžių bandė atakuoti pastatą, kuriame įsikūrusi viena valstybinė bendrovė, ir prie pagrindinių vartų susprogdinti sprogmenų prikrautą mikroautobusą, įvykio vietoje sakė policijos pareigūnai.

Sprogimui neįvykus, vienas užpuolikų susisprogdino pats, kad atvertų kelią kitiems kovotojams. Vėliau prie vidinių vartų susisprogdino antras užpuolikas.

Likę keturi kovotojai paėmė įkaitus ir laikė juos kelias valandas, kol galiausiai saugumo pajėgos pagrobėjus nukovė, sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas, brigados generolas Saadas Maanas.

Per išpuolį žuvo mažiausiai du žmonės – policininkas prie pagrindinių vartų ir darbuotojas, kuris buvo atsakingas už saugumo kamerų stebėjimą pagrindiniame pastate, sakė S. Maanas. Dar aštuoni žmonės buvo sužeisti.

Vienas policijos pulkininkas ir vienas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas patvirtino šiuos įvykius ir žuvusiųjų skaičių.

„Išpuolio metu darbuotojai pastate elgėsi labai išmintingai ir uždarė visas duris, – sakė S. Maanas. – Darbuotojai liko viduje užsidarę. Visa operacija dabar baigta, viskas kontroliuojama“.

Mobiliuoju telefonu nufilmuotoje medžiagoje, kurią žurnalistams parodė policijos pareigūnai, matyti, kad pastato vidus yra smarkiai apgadintas per susišaudymus ir sprogimus.

Saugumo pajėgos aptvėrė rajoną, kuriame yra ir kitų vyriausybinių pastatų, tarp jų – Transporto ministerijos ir Žmogaus teisių ministerijos pastatai.

Šį mėnesį smurtas Irake jau pareikalavo mažiausiai 917 gyvybių – tai daugiau kaip triskart didesnis skaičius nei 2013 metų sausį, rodo AFP duomenys, grindžiami saugumo pareigūnų ir medikų pranešimais.

Atsakomybės už šį išpuolį neprisiėmė nė viena grupuotė, tačiau panašius išpuolius Bagdade anksčiau rengė sunitų islamistų kovotojai, susiję su „Irako ir Levanto islamo valstybe“ (ISIL), kuri savo ruožtu yra susijusi su „al Qaeda“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi