Pasaulyje

2014.01.30 17:39

Madonna koncertuos su „Pussy Riot“ narėmis

BNS2014.01.30 17:39

Niujorke kitą mėnesį įvyksiančiame koncerte Madonna (Madona) pasirodys su į laisvę išėjusiomis rusų pankroko grupės „Pussy Riot“ narėmis, pranešė amerikiečių popmuzikos žvaigždė.

Niujorke kitą mėnesį įvyksiančiame koncerte Madonna pasirodys su į laisvę išėjusiomis rusų pankroko grupės „Pussy Riot“ narėmis, pranešė amerikiečių popmuzikos žvaigždė.

Organizacijos „Amnesty International“ vasario 5 dieną organizuojamame renginyje Madonna koncertuos su Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina, taip pat scenoje pasirodys tokios žvaigždės kaip Bonas Geldofas, „Blondie“ ir Yoko Ono.

„Man garbė pristatyti savo koleges – kovotojas už laisvę Nadią ir Mašą“, – sakoma trečiadienį vakare paskelbtame pareiškime apie bendrą pasirodymą su rusėmis, kurios gruodį buvo paleistos iš įkalinimo įstaigų dviem mėnesiais anksčiau joms skirto laiko.

„Aš žaviuosi jų drąsa ir seniai palaikau jų įsipareigojimus ir pasiaukojimą kovoti už išraiškos laisvę ir žmogaus teises“, – paskelbė Madonna prieš koncertą, kuris vadinasi „Bringing Human Rights Home“.

Reklaminiame koncerto plakate sakoma, kad „Pussy Riot“ pasirodys jame kaip ypatingosios viešnios.

Socialiniame tinkle „Twitter“ N. Tolokonikova patvirtino, kad Niujorke susitiks su Madonna.

Koncertuodama Maskvoje 2012 metų rugpjūtį Madonna palaikė tuomet teismo laukusias moteris. Nusimetusi drabužius žiūrovams ji parodė ant nugaros užrašytą grupės „Pussy Riot“ pavadinimą ir pareiškė, kad meldžiasi už jų paleidimą į laisvę.

Rusijos merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narės N. Tolokonikova ir M. Aliochina buvo paleistos iš kalėjimo gruodžio mėnesį, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus amnestiją prieš kitą mėnesį prasidėsiančias žiemos olimpines žaidynes Sočyje. Amnestija buvo pritaikyta taip pat ir „Greenpeace“ aktyvistams ir buvusiam naftos pramonės magnatui Michailui Chodorkovskiui.

Vaikų turinčios N. Tolokonikova ir M. Aliochina atliko pataisos kolonijose dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, kuri joms buvo skirta už chuliganizmą iš religinės neapykantos po „Pussy Riot“ 2012 metų vasario protesto Maskvos katedroje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.