Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.30 15:56

Nustatytos Volgograde susisprogdinusių mirtininkų tapatybės

BNS 2014.01.30 15:56

Rusija nustatė Volgograde praeitą mėnesį susisprogdinusių dviejų mirtininkų tapatybę ir neramiame Dagestano regione suėmė du kitus asmenis, siejamus su tais išpuoliais, pareikalavusiais 34 žmonių gyvybių, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Rusija nustatė Volgograde praeitą mėnesį susisprogdinusių dviejų mirtininkų tapatybę ir neramiame Dagestano regione suėmė du kitus asmenis, siejamus su tais išpuoliais, pareikalavusiais 34 žmonių gyvybių, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Valstybinis kovos su terorizmu komitetas informavo, kad sprogdintojai, kurių išpuoliai padidino susirūpinimą dėl ateinančią savaitę prasidėsiančios Sočio žiemos olimpiados saugumo, buvo vienos Dagestane veikiančios kovotojų grupuotės nariai.

Gruodžio 29 dieną vienas mirtininkas susisprogdino Volgogrado, esančio už 700 kilometrų į šiaurės rytus nuo Sočio, geležinkelio stotyje. Kitą dieną galingas sprogimas driokstelėjo viename to miesto autobuse.

Šie du išpuoliai pagal aukų skaičių buvo didžiausios atakos Rusijoje už neramaus Šiaurės Kaukazo regiono ribų nuo 2011 metų, kai vienam mirtininkui susisprogdinus Maskvos oro uoste žuvo 37 žmonės.

Šiaurės Kaukaze veikiantys islamistai kovotojai pažadėjo sutrikdyti olimpiadą, kuri prasidės vasario 7 dieną, rengdami išpuolius Sočyje ir kitose Rusijos vietose.

Valstybinis kovos su terorizmu komitetas nurodė, kad Volgograde bombas detonavo Askeras Samedovas ir Suleimanas Magomedovas, priklausę „Buinaksko teroristinei grupuotei“. Komitetas pridūrė, kad šie asmenys jau anksčiau buvo patekę į teisėsaugos akiratį. Buinakskas yra miestas Dagestane.

Trečiadienį Dagestane buvo suimti broliai Magomednabis ir Tagiras Batirovai, kurie, kaip įtariama, padėjo pasiųsti sprogdintojus į Volgogradą, pranešė Komitetas, pridūręs, kad tyrimas tęsiamas.

Vaizdo įraše, kurį praeitą savaitę internete paskelbė grupuotė, pasivadinusi Dagestano vilajatu, esą matomi būsimieji Volgogrado sprogdintojai, apsijuosę diržais su sprogmenimis ir perspėjantys Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną laukti „dovanos“ per olimpiadą. Tame vaizdo įraše matomi vyrai buvo įvardyti kaip Suleimanas ir Abdulrachmanas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi