Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas rengs prezidento galias sumažinsiančias pataisas

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos Aukščiausioji Rada artimiausiu metu ketina sudaryti komisiją, kuriai bus pavesta parengti konstitucijos pataisas, sugrąžinsiančias šalyje parlamentinę-prezidentinę santvarką, pranešė teisingumo ministrė Olena Lukaš, kuri yra politinės krizės sureguliavimo darbo grupės narė.

Ukrainos Aukščiausioji Rada artimiausiu metu ketina sudaryti komisiją, kuriai bus pavesta parengti konstitucijos pataisas, sugrąžinsiančias šalyje parlamentinę-prezidentinę santvarką, pranešė teisingumo ministrė Olena Lukaš, kuri yra politinės krizės sureguliavimo darbo grupės narė.

„Artimiausiu metu parlamentas apsvarstys klausimą dėl laikinos specialiosios komisijos konstitucinės reformos reikalams sudarymo. Joje dirbs visų Rados frakcijų atstovai. Jos darbo tikslas bus parengti konstitucijos pataisas, kurios subalansuos santykius tarp valdžios šakų ir įves parlamentinę-prezidentinę respubliką“, – teigiama J.Lukaš komentaruose, kurie ketvirtadienį buvo paskelbti valstybės vadovo tinklalapyje.

„Visi derybų dalyviai suvokia, kad Konstitucija turi būti keičiama tik konstituciniu būdu“, – pabrėžė ministrė.

„Eilinį kartą patvirtiname, jog norime taikaus padėties sureguliavimo ir dialogo. Smerkiame bet kokias smurto apraiškas ir elgesį, besikertantį su įstatymais. Kviečiame susilaikyti nuo jėgos veiksmų ir priešpriešos kurstymo“, – pridūrė ji.

Jau ilgiau nei du mėnesius vykstančių opozicijos protestų lyderiai reikalauja, kad Ukraina grįžtų prie 2004 metų konstitucijos.

V. Janukovyčius: Opozicija kaitina situaciją

Ukrainos prezidentas apkaltino opoziciją įtampos skatinimu, bet taip pat pripažįsta, kad valdžia yra padariusi klaidų.

„Visus įsipareigojimus, kurios valdžia prisiėmė, mes įvykdėme. Parlamentas priėmė įstatymą dėl amnestijos; šis įstatymas garantuoja laisvę protestų dalyviams ir išlaisvinimą asmenims, kurie buvo sulaikyti per konfliktus“, – sakoma ketvirtadienį prezidento tinklalapyje paskelbtame V. Janukovyčiaus kreipimesi į tautą.

„Tačiau opozicija ir toliau kaitina situaciją, ragina žmones stovėti per speigą dėl kelių lyderių politinių ambicijų. Manau, kad tai neteisinga“, – nurodo prezidentas.

„Iš savo pusės, aš puikiausiai suprasdamas ir visiškai palankiai reaguosiu į žmonių poreikius ir troškimus, atsižvelgdamas į tas klaidas, kurios pasitaiko kiekvienai valdžiai, nes neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Tikiu, kad mes kartu sugebėsime pasukti Ukrainos ir visų žmonių gyvenimą į taikią ir ramią vagą“, – baigė savo kreipimąsi V. Janukovyčius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi