Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.30 15:18

Žurnalistas pateko į V. Janukovyčių palaikančią stovyklą

DELFI.lt 2014.01.30 15:18

Vokietijos leidinio „Tageszeitung“ korespondents Bernhardas Clasenas apsilankė „Antimaidane“ – Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkų stovykloje, Kijevo centre esančiame Marinskio parke.

Vokietijos leidinio „Tageszeitung“ korespondents Bernhardas Clasenas apsilankė „Antimaidane“ – Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkų stovykloje, Kijevo centre esančiame Marinskio parke.

Čia susirinkę žmonės žurnalistui papasakojo, kad už dalyvavimą akcijose per dieną gauna 250 grivinų (apie 75 litus), skelbia inopressa.ru.

„Kijevo vyriausybinio kvartalo centre iš didelių alyvuogių spalvos palapinių sklinda ukrainiečių liaudies muzika, – rašo Bernhardas Clasenas. – Kiek palapinėse žmonių, iš išorės pasakyti neįmanoma. Iš metalinių skydų surinkta tvora ir specialiosios paskirties dalinio „Berkut“ darbuotojai kitoje tvoros pusėje leidžia suprasti, kad čia, sprendžiant pagal viską, vyksta uždaras renginys. Į vidų įleidžiami tik tie, kurie įtraukti į sąrašus“.

„Tik po ilgų ginčų su kontrole prie įėjimo pagyvenusiai moteriai pavyksta be leidimo patekti į teritoriją. Ji esą daugiau nebegali pakęsti iš Maidano sklindančio chaoso, jai nepriimtina, kad prieš policininkus naudojamas smurtas. Ji įsitikinusi, kad prie prezidento V. Janukovyčiaus vis dėlto pavyko pasiekti tam tikrą stabilumą, ir negalima jo taip sau statyti ant kortos“, – korespondentas atpasakoja tai, ką išvydo.

Toliau „Tageszeitung“ žurnalistas cituoja į Kijevą iš Odesos atvažiavusio užsidirbti Igorio žodžius: „Štai moteriai vos pavyko patekti į vidų, o manęs vakar nenorėjo išleisti. Jeigu tu gauni 250 grivinų (apie 75 litus) per dieną už demonstraciją, taip paprastai kada panorėjęs, išeiti negali. Tačiau aš vakar vis dėlto išėjau anksčiau, tiesiog per tvorą perlipau“.

B. Clasenas pasikalbėjo dar su vienu V. Janukovyčiaus šalininku – keturiolikmečiu moksleiviu, atvažiavusiu į Ukrainos sostinę specialiai užsakytu traukiniu iš šalies rytų. Žurnalistas išsiaiškino, kad už šią kelionę jam bus užmokėta 500 grivinų (apie 150 litų).

„Trečią valandą dienos pagaliau viskas baigiasi. Šimtai žmonių, išsirikiavusių kolonoje, kantriai laukia šaltyje prie išėjimo, kad jiems būtų leista palikti teritoriją. Po pusės valandos užkarda demonstrantams atidaroma. Tiesiog taip perlipti per tvorą nė vienas iš jų neišdrįso“, – pastebi „Tageszeitung“ pasirodžiusio straipsnio autorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi