Pasaulyje

2012.08.14 15:54

Meškiukų akcijos rengėjai kviečia A. Lukašenką atvykti į Švediją

LRT.lt2012.08.14 15:54

Trys švedai, surengę taip vadinamą pliušinių meškiukų akciją Baltarusijoje, sukėlusią diplomatinį ginčą, antradienį pakvietė Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką atvykti į Švediją ir šį klausimą aptarti. 

Trys švedai, surengę taip vadinamą „pliušinių meškiukų“ akciją Baltarusijoje, sukėlusią diplomatinį ginčą, antradienį pakvietė Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką atvykti į Švediją ir šį klausimą aptarti.

„Kodėl nenorite atvykti mūsų aplankyti?“ – laiške A. Lukašenkai rašė trys akciją surengusios reklamos agentūros darbuotojai, jį vadindami „diktatoriumi“.

Laiško kopiją gavo ir naujienų agentūra AFP.

Anot agentūros, ji labiau norėtų, kad Baltarusijos vadovas pats atvyktų į Švediją, kad jiems nereikėtų atsakyti į KGB prašymą atvykti į Minską apklausai.

Liepos pradžioje švedų aktyvistai nelegaliai lėktuvu įskrido į Baltarusijos oro erdvę ir išmetė šimtus pliušinių meškučių su parašiutais ir šūkiais, remiančiais žmogaus teises ir žodžio laisvę.

Po incidento A. Lukašenka atleido aukštą muitinės pareigūną ir oro pajėgų vadą.

„Mes pasirūpinsime ir apmokėsime už nakvynę, maistą, taksi paslaugas ir visa kita. Mes taip pat, kaip žadėjome, papasakosime viską, ką norėsite sužinoti, apie tai, kaip apgauti jūsų brangią oro gynybos sistemą“, – teigiama ironišku tonu parašytame laiške.

Po incidento Baltarusija paskelbė išsiunčianti iš šalies visus švedų diplomatus ir uždaranti savo ambasadą Stokholme. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.