Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Klyčko ragina ES neįsileisti V. Janukovyčiaus

ELTA2015.09.08 13:45

Vienas Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijus Klyčko paragino Europos Sąjungą (ES) skelbti sankcijas prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Vienas Ukrainos opozicijos lyderių Vitalijus Klyčko paragino Europos Sąjungą (ES) skelbti sankcijas prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Bendrija, pavyzdžiui, galėtų neįsileisti V. Janukovyčiaus, kol jis nepasirašys įstatymų dėl demonstracijų suvaržymo atšaukimo ir demonstrantų paleidimo. Savo straipsnyje Vokietijos laikraščiui „Bild“ V. Klyčko rašo: „Man atrodo, kad šitas žmogus nori mus apgauti ir mėgina laimėti laiko sau ir savo purvinai politikai. Tačiau mes to neleisime. Ir mes tikimės, kad ES tol neįsileis V. Janukovyčiaus ir jo valdžios atstovų, kol prezidentas iš tikrųjų pasirašys savo diktatoriškų įstatymų atšaukimą“.

Ukrainos opozicija neketina paklusti trečiadienio vakarą priimtam parlamento sprendimui. Vyriausybės priešininkai ir ketvirtadienį tęsi savo protestus Kijeve, paskelbė V. Klyčko.

Parlamento dauguma trečiadienio vakarą priėmė amnestijos suimtiems opozicijos šalininkams įstatymą su sąlyga, kad bus atlaisvinti visi užimti administraciniai pastatai. Opozicija tuo tarpu reikalauja besąlygiškos amnestijos.

Minėtas sprendimas, anot V. Klyčko, nepadės nuraminti gyventojų. „Opozicija liks savo poste“, – pareiškė buvęs bokso pasaulio čempionas. Per antivyriausybinius protestus nuo metų pradžios Kijeve buvo suimta daugiau kaip 100 žmonių.

Pasak opozicijos lyderių, bent jau Nepriklausomybės aikštė (Maidanas) ir Profsąjungų rūmai Kijeve ir toliau turi būti užimti. Šie objektai laikomi svarbiomis demonstrantų susibūrimo vietomis.

Trečiadienio vakaro balsavime nedalyvavo daug opozicijos deputatų. Prieš tai žlugo kompromisas dėl padėties sureguliavimo. Opozicija, be kita ko, reikalauja V. Janukovyčiaus atsistatydinimo bei naujų rinkimų.

V. Janukovyčius išėjo atostogų dėl ligos

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius išėjo atostogų dėl ligos, ketvirtadienį pranešama šalies prezidento tinklapyje.

„Ukrainos prezidentui išduotas nedarbingumo lapelis dėl kvėpavimo takų ligos, aukštos temperatūros“, – praneša Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.