Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV dar kartą pasisiūlė padėti Rusijai užtikrinti Sočio olimpiados saugumą

BNS 2015.09.08 13:45

JAV kariškiai dar kartą pasisiūlė padėti Rusijai užtikrinti saugumą per ateinantį mėnesį vyksiančią Sočio žiemos olimpiadą, pranešė trečiadienį JAV Gynybos departamentas.

JAV kariškiai dar kartą pasisiūlė padėti Rusijai užtikrinti saugumą per ateinantį mėnesį vyksiančią Sočio žiemos olimpiadą, pranešė trečiadienį JAV Gynybos departamentas.

Tačiau Maskva niekaip neparodė norinti pasinaudoti Vašingtono pasiūlymu, žurnalistams sakė Pentagono atstovas kontradmirolas Johnas Kirby.

Cituodamas anksčiau trečiadienį vykusį pokalbį telefonu tarp JAV gynybos sekretoriaus Chucko Hagelio ir Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu, J. Kirby nurodė, kad jiedu susitarė įkurti ryšio kanalą, kuris prireikus galėtų būti naudojamas abiejų šalių aukštiems pareigūnams tartis dėl žaidynių Sočyje.

„Jie abu pritarė, kad tam tikras reguliarus apsikeitimas informacija ir dialogas tarp abiejų (šalių) kariškių, vykstant olimpiadai, būtų geras sumanymas – taigi, jie dabar derina detales“, – aiškino J. Kirby.

Tačiau Ch. Hagelis nepateikė konkretaus pasiūlymo dėl pagalbos, o Maskva tiesiogiai jos neprašė.

„Aš tai vadinčiau labiau pasitikrinimo skambučiu, – sakė J. Kirby. – Sekretorius Hagelis norėjo įsitikinti, kad ministras žino, kaip rimtai esame nusiteikę dėl pagalbos siūlymo.“

Tuo tarpu S. Šoigu pareiškė, jog Rusija yra pasiruošusi atremti bet kokius saugumo iššūkius, iškilsiančius per žaidynes, kurios vyks vasario 7–23 dienomis.

JAV pareigūnai ir įstatymų leidėjai anksčiau išreiškė nusivylimą dėl Rusijos nenoro dalytis informacija apie potencialias grėsmes olimpinėms žaidynėms.

Susirūpinimas dėl saugumo padidėjo dėl dviejų mirtininkų sprogdintojų atakų, įvykdytų praeitą mėnesį pietiniame Volgogrado mieste. Tie išpuoliai, kurie pagal aukų skaičių buvo didžiausi Rusijoje per pastaruosius trejus metus, nusinešė 34 žmonių gyvybes.

JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis atkreipė dėmesį į pranešimus apie grėsmes, susijusias su Sočio olimpiada.

„Stebėjome pranešimų apie grėsmes pagausėjimą prieš pat olimpiadą – nors tai nėra neįprasta prieš didelį tarptautinį renginį – ir pasiūlėme pagalbą Rusijos vyriausybei“, – rašė J. Clapperis pranešime įstatymų leidėjams.

Rusijos ambasadorius Vašingtone Sergejus Kisliakas sekmadienį tvirtino, kad keitimasis žvalgybos informacija tarp Maskvos ir amerikiečių yra „pakankamai geras“ ir kad vyriausybė tinkamai kontroliuoja padėtį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi