Pasaulyje

2015.09.08 13:45

A. Merkel ragina V. Putiną skatinti dialogą Ukrainoje

BNS2015.09.08 13:45

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną skatinti „konstruktyvų dialogą“, kuris galėtų padėti išspręsti krizę Ukrainoje, pranešė jos biuras.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną skatinti „konstruktyvų dialogą“, kuris galėtų padėti išspręsti krizę Ukrainoje, pranešė jos biuras.

Kalbėdamasi telefonu su Rusijos lyderiu A. Merkel prašė, kad jis „iš savo pusės skatintų vystyti konstruktyvų dialogą tarp opozicijos ir vyriausybės“ Ukrainoje, sakoma pranešime.

„Smurtas neturi atsinaujinti. Ukrainai skubiai reikia darbingos vyriausybės. Visi dalyviai privalo vykdyti savo pareigą stabilizuoti šalį ir apsaugoti piliečių teises“, – nurodė A. Merkel biuras.

Tačiau Kremlius savo atsargiai suformuluotame pranešime, paskelbtame po šalių lyderių pokalbio, atmetė išorinį kišimąsi į Ukrainos vidaus reikalus.

„Kalbant apie padėtį Ukrainoje, buvo pažymėta, kad bet koks kišimasis iš išorės yra nepriimtinas“, – pareiškė Kremlius.

A. Merkel taip pat kalbėjosi telefonu su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, kurį paragino „tęsti dialogą“ su protestuotojais.

Ji taip pat gyrė antradienį priimtą Ukrainos parlamento sprendimą atšaukti sausio 16-ąją priimtus įstatymus, varžančius teisę protestuoti, kurie sukėlė įtūžį demonstrantams ir pagilino krizę.

Tačiau A. Merkel perspėjo, kad smurtas neturėtų atsinaujinti, ragindama ginti piliečių teises ir ieškoti demokratinio sprendinio toje krizėje.

„Europos Sąjunga ir Vokietija nori suteikti pagalbą“, – sakė ji.

A. Merkel neslėpė palaikanti protestuotojus: anksčiau trečiadienį ji pareiškė, kad „jie kovoja už tas pačias vertybes, kuriomis vadovaujasi Europos Sąjunga – ir dėl to į juos turi būti įsiklausoma“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.