Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.29 21:05

Popiežiaus Pranciškaus nuotrauka pasirodys ant „Rolling Stone“ viršelio

BNS 2014.01.29 21:05

Popiežius Pranciškus užėmė paprastai Amerikos popkultūros atstovams skirtą vietą – jo nuotrauka pasirodys ant žurnalo „Rolling Stone“ viršelio, kurį pirkėjai išvys penktadienį.

Popiežius Pranciškus užėmė paprastai Amerikos popkultūros atstovams skirtą vietą – jo nuotrauka pasirodys ant žurnalo „Rolling Stone“ viršelio, kurį pirkėjai išvys penktadienį.

Pirmą kartą liberalioji roko muzikos biblija savo viršelyje spausdina Romos Katalikų Bažnyčios vadovo atvaizdą. Paprastai jam pasirenkamos popmuzikos žvaigždės arba kino dievaičiai.

„Popiežius Pranciškus: laikai, jie keičiasi“, – skelbia antraštė, kuriai panaudotas Bobo Dylano (Bobo Dilano) septintojo dešimtmečio pradžios dainos (The Times They Are a-Changin') pavadinimas.

Argentinoje gimęs popiežius anksčiau buvo išrinktas žurnalo „Time“ metų žmogumi. Nuo praėjusio kovo Romos Katalikų Bažnyčiai vadovaujančio pontifiko atvaizdas taip pat buvo spausdinamas ant JAV gėjų teises ginančio žurnalo „The Advokate“ viršelio.

„Rolling Stone“ viršelio nuotrauką lydinčiame 8 tūkst. žodžių straipsnyje, su kuriuo galima susipažinti žurnalo svetainėje, pontifikas yra giriamas už tai, kad yra paprastas, laikosi ne tokios agresyvios pozicijos tokiais opiais klausimais kaip homoseksualumas, kaip jo pirmtakai.

„Rolling Stone“ redakcija savo skiltyje rašo, kad ją pribloškė jo pastebimos pastangos nesureikšminti „kovos už dvasines vertybes klausimų“ ir jo noras kalbėti „apie tikras pasaulio ekonomines problemas visiškai akivaizdžiai iš moralinės pusės“.

„Jo kalbėjimo tonas yra gurkšnis gaivaus oro, bet jo žinia yra budinanti“, – rašoma straipsnyje.

Katalikai sudaro didžiausią krikščionių bendruomenę Jungtinėse Valstijose, tačiau apklausos rodo, kad ne visi katalikai pritaria šalies bažnyčios vadovybės požiūriui į abortus, kontracepciją ir gėjų santuokas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi