Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.29 15:19

Nepaisant nesutarimų, Sirijos taikos derybos tęsiasi

ELTA 2014.01.29 15:19

Jungtinių Tautų (JT) ir Vakarų šalių diplomatai deda visas pastangas, kad derybos dėl pilietinio karo nutraukimo Sirijoje būtų tęsiamos, praneša BBC.

Jungtinių Tautų (JT) ir Vakarų šalių diplomatai deda visas pastangas, kad derybos dėl pilietinio karo nutraukimo Sirijoje būtų tęsiamos, praneša BBC.

JT specialusis pasiuntinys Sirijai Lakhdaras Brahimis buvo priverstas nutraukti antradienio popietinę sesiją, nes, jo žodžiais, prieš tai vykusios diskusijos „buvo labai sunkios“. Sirijos opozicijos „Nacionalinės koalicijos“ atstovė Rima Fleihan teigė, kad L. Brahimi sesiją atidėjo, nes antradienio rytą vykusioje diskusijoje Sirijos vyriausybės atstovai „nebendradarbiavo jokioje srityje“. R. Fleihan AFP reporteriams sakė, kad opozicija pristatė preliminarų valdžios perdavimo planą, paremtą 2012 metų Ženevoje priimtu komunikatu.

„Vyriausybės atstovai nepasiūlė nieko ir nesutiko toliau diskutuoti“, – pažymėjo opozicijos atstovė.

Nepaisant to, abi pusės sutiko derybas tęsti iki penktadienio, kaip ir buvo planuota iš pradžių. L. Brahimi teigė, kad pozicija ir opozicija sutaria, jog humanitarinės pagalbos tiekimas karo zonose įstrigusiems civiliams šiuo metu yra svarbiausias klausimas.

JT specialusis pasiuntinys taip pat sveikino trečiadienį pasirodžiusį Jungtinės Karalystės pareiškimą, kad šalis pasiruošusi priglausti 500 Sirijos pabėgėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi