Pasaulyje

2014.01.29 10:20

Kanada į juodąjį sąrašą įtraukė pagrindinius Ukrainos pareigūnus

ELTA 2014.01.29 10:20

Kanados valdžia įvedė vizos draudimus Ukrainos pareigūnams, kurie susiję su smurtu Kijeve, remdamasi „CBC News“ skelbia „RIA Novosti“.

Kanados valdžia įvedė vizos draudimus Ukrainos pareigūnams, kurie susiję su smurtu Kijeve, remdamasi „CBC News“ skelbia „RIA Novosti“.

„Įsigalioja nedelsiant pagrindiniams Ukrainos vyriausybės pareigūnams, kurie atsakingi už represijas ir opozicijos jėgų slopinimą, apribojame įvažiavimą į Kanadą“, – teigė pilietybės ir imigracijos reikalų ministras Chrisas Alexanderis.

Tuo metu JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pirmą kartą prabilo apie protestus Ukrainoje ir atsargiai pareiškė paramą antivyriausybiniams protestuotojams.

„Ukrainoje mes laikomės principo, kad visi žmonės turi teisę laisvai ir taikiai pareikšti savo nuomonę bei tarti žodį dėl šalies ateities“, – B. Obama sakė antradienio vakarą, Kongrese pristatydamas savo metinį pranešimą.

Opozicijos protestai Ukrainoje nesiliauja nuo prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimo lapkritį sustiprinti santykius su Rusija, o ne su Europos Sąjunga (ES).

Smurto proveržis įvyko šio mėnesio pradžioje parlamentui priėmus įstatymus, apribojančius teisę į viešus susirinkimus.

Kijeve riaušių milicijos ir radikalių nacionalistų susirėmimai pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių.

Tačiau antradienį, smurtui išplitus už Kijevo ribų, įstatymai buvo atšaukti ir atsistatydino ilgalaikis V. Janukovyčiaus sąjungininkas premjeras Mykola Azarovas bei jo vyriausybė.

Kol kas trečiadienio rytą dar nebuvo pateiktas kandidatas į M. Azarovo vietą. Opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas šios savaitės pradžioje atmetė pasiūlymą užimti premjero postą.