Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.29 09:15

Tuniso parlamentas patvirtino naujos sudėties ministrų kabinetą

BNS 2014.01.29 09:15

Tuniso parlamentas trečiadienį patvirtino laikinąją technokratų vyriausybę, kuriai bus patikėta vesti šalį iš skaudžios politinės krizės į naujus rinkimus.

Tuniso parlamentas trečiadienį patvirtino laikinąją technokratų vyriausybę, kuriai bus patikėta vesti šalį iš skaudžios politinės krizės į naujus rinkimus.

Po ilgai užsitęsusio posėdžio, kurį tiesiogiai transliavo nacionalinė televizija, ministrų kabineto naujoji sudėtis, pasiūlyta paskirtojo premjero Mehdi Jomaa, buvo patvirtinta balsavus 149 balsais prieš 20, o dar 24 deputatai susilaikė.

Dėl vyriausybės sudėties buvo susitarta po kelias savaites trukusių įtemptų derybų. Ji pakeis vyriausybę, vadovaujamą islamiškos partijos „Ennahda“, kuri praeitais metais sutiko pasitraukti pagal susitarimą, turėjusį užbaigti gilią politinę krizę.

M. Jomaa, kuriam ankstesnėje vyriausybėje priklausė pramonės ministro postas, sekmadienį paskelbė, kad galutinai susitarė dėl nepolitinio ministrų kabineto.

Tačiau antradienį jis susidūrė su didesniu nei tikėtasi pasipriešinimu parlamente, kur paskirtasis vyriausybės vadovas ilgiau nei 12 valandų atrėminėjo kaltinimus, jog į jo laikinąją vyriausybę buvo įtraukti kai kurie nuversto autoritarinio prezidento Zine`o El Abidine'o Ben Ali režimo nariai.

Tuo tarpu per sekmadienį surengtą kitą posėdį, irgi užsitęsusį iki išnaktų, parlamentas priėmė naują konstituciją.

Naujas pagrindinis įstatymas buvo patvirtintas po dvejus metus trukusių įtemptų debatų, tarp jų – dėl islamo vaidmens ir moterų teisių. Jis laikomas moderniausia konstitucija arabų pasaulyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi