Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.28 23:42

ES ir Rusijos susitikime kompromisų dėl Ukrainos nematyti

BNS 2014.01.28 23:42

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Europos Sąjungos (ES) aukšto rango pareigūnai antradienį pradėjo viršūnių susitikimą užėmę priešingas pozicijas Ukrainos krizės bei Rytų Europos klausimais ir nerodydami jokio galimo kompromiso ženklų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Europos Sąjungos (ES) aukšto rango pareigūnai antradienį pradėjo viršūnių susitikimą užėmę priešingas pozicijas Ukrainos krizės bei Rytų Europos klausimais ir nerodydami jokio galimo kompromiso ženklų.

V. Putinas įėjo nepadaręs jokio pareiškimo ir sustojęs pozavo fotografams su savo pašnekovais ES prezidentu Hermanu Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso.

Nors prieš V. Putino atvykimą į ES būstinę papildomų saugumo priemonių iš pažiūros imtasi nebuvo, Belgijos policija sulaikė dvi „Femen“ aktyvistes apnuogintomis krūtinėmis, kurios ten protestavo prieš Rusijos lyderį.

Viena moterų ant liemens buvo užsirašiusi: „Putin, Killer of Democracy“ (Putinas – demokratijos žudikas), o antroji buvo prisiklijavusi į Stalino panašius ūsus ir turėjo užrašą: „Good Job Putin“ (Gerai padirbėta, Putinai).

Susitikimas vyksta neramumų Ukrainoje fone, ES ir Rusijai kovojant dėl įtakos šioje šalyje, todėl nesitikima, kad po jo bus paskelbtas koks nors bendras pareiškimas arba susitarimas.

„Mums reikia išsiaiškinti“ su Rusija, sakė vienas ES pareigūnų po Maskvos lapkritį daryto spaudimo Ukrainai, kad ši atsisakytų prekybos ir politinės sutarties, kuri buvo esminė Europos Sąjungai Rytų partnerystės strategijoje.

„Tad viršūnių susitikimas nebegali būti kaip įprasta vien verslo temomis“, – sakė pareigūnas, todėl, anot jo, bus „atviras pokalbis..., strateginė, esminė diskusija“.

Neįprastai stačiokiška Briuselio kalba atspindi vis didėjantį susierzinimą Maskva, kuri, anot politologų, lošia atvirą jėgos žaidimą, kad buvę sovietinės eros satelitai rytų Europoje grįžtų atgal pas „savus“.

Antradieninis ES ir Rusijos viršūnių susitikimas sutrumpintas iki trijų valandų, o pirmadienio vakarienės buvo atsisakyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi