Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV laivas išplaukė naikinti Sirijos cheminių ginklų atsargų

BNS 2015.09.08 13:45

Specialia įranga aprūpintas JAV karinių jūrų pajėgų laivas pirmadienį išplaukė į Italiją su precedento neturinčia misija – sunaikinti pavojingiausius Sirijos cheminius ginklus, pranešė Pentagono pareigūnai.

Specialia įranga aprūpintas JAV karinių jūrų pajėgų laivas pirmadienį išplaukė į Italiją su precedento neturinčia misija – sunaikinti pavojingiausius Sirijos cheminius ginklus, pranešė Pentagono pareigūnai.

Palikęs Norfolko uostą Virdžinijoje 19 val. 30 min. vietos (antradienį 2 val. 30 min. Lietuvos) laiku, laivas „Cape Ray“ turėtų pasiekti Italijos pietinį Džoja Tauro uostą maždaug po 2–3 savaičių, JAV gynybos departamento atstovas pulkininkas Stevenas Warrenas sakė žurnalistams.

Beveik 200 metrų ilgio laive įrengtos dvi didelės kilnojamosios hidrolizės sistemos, kuriose bus neutralizuojami mirtinai pavojingos cheminės medžiagos iš Sirijos arsenalo.

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis savo laiške laivo kapitonui Rickui Jordanui ir 135 įgulos nariams pareiškė, kad jie išplaukia į „istorinę misiją“.

„Tuojau užbaigsite tai, ko dar niekas nėra mėginęs, – Ch. Hagelis rašo laiške, kurį paskelbė Gynybos departamentas. – Sunaikinsite jūroje vienas iš didžiausių pasaulyje cheminių ginklų atsargų ir padėsite padaryti pasaulį saugesniu.“

Planuota, kad „Cape Ray“ išplauks anksčiau pirmadienį, tačiau kelionė buvo pavėlinta dėl variklio gedimo, nurodė pareigūnai.

Laivo įgulai priklauso 35 civiliai, valdantys laivą, ir 63 narių komanda, aptarnausianti hidrolizės agregatus bei užtikrinsianti laivo saugumą.

Hidrolizės aparatuose pavojingos cheminės medžiagos bus neutralizuojamos maišant su karštu vandeniu ir kitomis cheminėmis medžiagomis, o susidariusios atliekos vėliau bus utilizuotos kaip įprastos pramonės nuodingosios atliekos.

Praeitais metais Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba pritarė JAV ir Rusijos susitarimui likviduoti Sirijos cheminį arsenalą.

Ta sutartis buvo sudaryta siekiant išvengti JAV raketų smūgių, kurių Vašingtonas grasino imtis po cheminės atakos netoli Damasko, dėl kurios JAV ir kitų Vakarų šalių vyriausybės kaltino Sirijos režimą.

Pagal tą susitarimą visas Sirijos cheminis arsenalas turi būti sunaikintas iki birželio 30 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi