Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kalbant A. Kubiliui, Maidanas lietuviškai skandavo „ačiū“

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicijos kvietimu Kijeve viešintis Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pirmadienį po pietų kreipėsi į mitingo centrinėje aikštėje dalyvius ir teigė tvirtai žinąs, kad jų pasirinkimas nugalės.

Ukrainos opozicijos kvietimu Kijeve viešintis Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pirmadienį po pietų kreipėsi į mitingo centrinėje aikštėje dalyvius ir teigė tvirtai žinąs, kad jų pasirinkimas nugalės.

„Atvykau jums pasakyti, kad Lietuva – jūsų draugė, Lietuva su jumis“, – ukrainiečių kalba nuo scenos kreipėsi A. Kubilius.

Buvęs premjeras situaciją palygino su demonstracijomis Lietuvoje siekiant nepriklausomybės.

„Kai matau jus visus čia, jaučiu, kad grįžau 23 metus atgal į tai, ką mes visi padarėme Lietuvoje. 1991 metais sausį į mūsų laisvę, į mūsų ateitį buvo nukreipti tankai, mes netekome 14 Lietuvos piliečių, bet apgynėme teisę į savo ateitį. Jūs darote tą patį. Ir noriu palinkėti jums didžiausios sėkmės. Aš žinau, kad ši sėkmė didžiai, vieningai, europietiškai Ukrainos tautai ateis. Jūsų pasirinkimas – tai tas pasirinkimas, kuris nebijo šalčio ir to, ką daro kai kurie blogi žmonės. Jūsų pasirinkimas nugalės“, – tęsdamas kalbą rusiškai kalbėjo A. Kubilius.

Aikštėje susirinkę Euromaidano aktyvistai atsakė skanduodami lietuviškai „Ačiū!“.

Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui pernai lapkritį atsisakius pasirašyti Ukrainos ir ES asociacijos bei laisvos prekybos sutartį, į gatves išėjo tūkstančiai ukrainiečių. Pastarosiomis dienomis jų protestas Kijeve peraugo į susirėmimus su vietos milicija. Skaičiuojama, kad į medikus pagalbos kreipėsi per 150 protestuotojų, keli žmonės žuvo.

Lietuvos Seimas ketvirtadienį griežtai pasmerkė smurto naudojimą Ukrainoje ir pabrėžė, kad provokaciniai veiksmai negali būti pretekstu naudoti jėgą prieš taikius protestuotojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi